Netflix’te İzleyebileceğiniz 10 Romantik / Komedi Film Önerisi

21.01.2020
Netflix’te İzleyebileceğiniz 10 Romantik / Komedi Film Önerisi

Sevgilizle baş başa ya da çok sevdiğiniz arkadaşınızla birlikte vakit geçirmek için film arayışına girmeden biz sizler için bir romantik-komedi film öneri listesi hazırladık. İşte sizin için hazırladığımız Romantik Komedi filmleri önerisi..

Romantik Komedi Filmleri – Film Önerileri

1- Çılgın Aptal Aşk | Crazy Stupid Love (2011)

Ryan Gosling ve Julianne Moore’un başrolde olduğu Çılgın, Aptal Aşk filminde Jacob’un muhteşem bir işe, eve ve eşe sahip olan Jacob bir gün eşi Emily’nin ondan ayrılmak istemesi ile işler karmaşık hale gelir. Tüm düzeni alt üst olan Jacob hayatını değiştirecek olan adam Cal ile tanışır ve olaylar gelişir.

2- Bana Masal Anlatma (2015)

Yerli bir romantik komedi örneği olan Bana Masal Anlatma filminde Suriçi semtinde yaşayan ve hayatı dolmuş şoförlüğü yaparak geçiren Rıza’nın bir masal kahramanı olan Ayperi ile değişen hayatını konu ediyor.

3- Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir? (2003)

Benjamin, bütün hayatını kadınlar üzerine kuran ve sadece onlarla yaşayan bir çapkındır. Ancak o kadar çapkındır ki, bütün ilişkileri yalnızca birkaç gün devam edebilmektedir. Bir gün patronuyla bir iddiaya girer ve yeni ilişkisinin on günden daha uzun sürebileceğini savunur. Barry, her ne kadar kendisi için çok zor olacaksa da, bu iddiayı bir şekilde kazanmaya kararlıdır. İddia ve macera başlar.

4- Kadın Aklı Erkek Aklı | The Ugly Truth (2009)

Bu filmde yakışıklı oyuncu Gerard Butler’ın Mike isimli çapkın rolü ile izleyeceksiniz.

Bir sabah programının yapımcısı olarak yaşamını sürdüren Abby Richter, gerçek bir romans insanıdır. Programı sunmaya abartılı bir tip olan Mike başlayınca keyfi bozulur. Zira şovenist bir karakteri olan Mike’ın programına adapte olmasından hiç hoşnut olmamıştır ve bu durumda bu iki zıt karakterin ilişkilere dair bir anlaşma yaparak bir yol tutturmaları gerekmektedir. 

5- Kadınlar Ne Söyler Erkekler Ne Anlar | He’s Just Not That Into You (2009)

Jennifer Aniston ve Ben Affleck’in başrolde olduğu bu romantik-komedi filminde erkeklerin marstan kadınların venüsten geldiği addedilen kadın ve erkeğin karmaşık ilişkileri üzerine bir romantik komedi filmi. Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne anlar filminde birbiriyle bağlantısız 20’li ve 30’lu yaşlarında Baltimore’lu bir grup insanın hikayesini eğlenceli bir şekilde ele alıyor.  

6- Arkadaştan Öte | Friends With Benefits

Justin Timberlake ve Mila Kunis’in başrolde olduğu 2011 yapımı bu filmde New York’ta yaşayan Jamie (Mila Kunis) bir şirketin oldukça becerikli insan kaynakları sorumlusudur. Dylan (Justin Timberlake) ise Los Angeles’ta yaşayan bir sanat yönetmenidir. Yolları bir şekilde kesişen ve aşktan canı yanmış bu ikilinin bağlanmama çabasını göreceksiniz. Sadece eğlence ve sorgusuz seks isteyen bu ikilinin ‘arkadaşlık’ dedikleri ilişki ne kadar sürecektir?

7- 50 İlk Öpücük  (2004)

Bir Adam Sandler filmi olan 50 ilk Öpücük filminde Sandler’a Drew Barrymore eşlik ediyor. Filmde Henry ve Lucy birbirlerinden gerçekten hoşlanırlar ve aralarında ciddi bir ilişki başlamak üzeredir. Ancak Lucy, ertesi gün uyandığında, Henry’i tanımaz ve bu durum genç adamı çok şaşırtır. Çok geçmeden Henry, genç kadının kısa süreli hafıza sorununun olduğunu fark eder. Lucy her sabah uyandığında yaşadığı önceki günü hatırlamamaktadır.

8- Hayatım Yalan | Just Go With It (2011)

Güzel oyuncu Jennifer Anniston ve Adam Sandler’ı bir çift olarak izleyeciğiniz bu filmde ikili bir Hawaii tatiline çıkar. Bir plastik cerrah olan adam dikkatsiz bir anda söylediği yalanın üstünü örtmek için sadık çalışanında bir istekte bulunur. Asistanından yakında boşanacağı karısı rolünü oynamasını isteyen doktorun işler umduğu gibi gitmez. Söylenen küçük yalan çığ gibi büyüyecek ve hatta asistanın çocuklarının da dahil olacağı bir yalana dönüşecektir.

9- Kesinlikle Belki | Definately, Maybe (2008)

Ryan Reynolds, Elizabeth Banks ve Isla Fisher’ın yer aldığı Kesinlikle Belki filminde karısından boşanma belgelerini yeni almış ve 11 yaşındaki kızı ile ilgilenmesi gerekirken kızının sorduğu soruya  karşılık uydurduğu bir dizi hikayeyi eğlenceli şekilde izleyeceksiniz.

10- Muhteşem Gatsby | Great Gatsby (2013)

Çok konuşulan Great Gatsby filminde Leonardo DiCaprio’yu hayatını adım adım yükselterek kendi rüyasını gerçekleştiren Nick Carraway karakteri ile izleyeceksiniz. Carraway’nin alkolün su gibi aktığı, göz kamaştırıcı partilerle tanışması fazla zaman almaz. Öte yandan bu büyülü Amerikan rüyasının çöküşü de yaklaşmaktadır. Dışarıdan görkemli görünen bu hayatın örtbas etmeye çalıştığı gerçekler su yüzüne çıkacaktır…

Bonus:

*Sil Baştan (2004)

**Evlilik Hikayesi | Marriage Story (2019)

Bir Netflix Yapımı Marriage Story Filmi Konusu – İnceleme

YORUMLAR