Netflix’ten farklı bir bilim-kurgu: Another Life dizi yorumu

07.11.2019
Netflix’ten farklı bir bilim-kurgu: Another Life dizi yorumu

Another Life dizisi konusu nedir? aramaları sıkça yapılıyor. Another Life dizi oyuncuları, Another Life cast, Another Lifw Netflix, Another Life dizi yorumu, Anotjer Life dizisi izle, Another Life dizi inceleme, Another Life 2.sezon ne zaman çıkacak? gibi aramalarınıza yorumgüncel.com’da yanıt bulabilirsiniz.

Netflix’in dikkat çeken yapımlarından biri olmayı başaran Another Life, konusu ve klişeye çok yaklaşmadan sürdürdüğü hikaye akışı ile beğeni toplayabilecek bir yapım. İMDB puanını görünce cidden şaşırdım. Nasıl bu kadar kötü puan verildi acaba diye. Zira ben izlerken hem merak etmiş hem de bitmesin istemiştim. Dizide öne çıkan şeyler ise 2. bölümdeki ‘Ermeni Soykırımı’ replikleri ile bazı bölümlerini yöneten Türk yönetmen Metin Hüseyin’in olması diyebiliriz.

Another Life dizisi konusu

Dünya’ya bilinmeyen bir gezegenden gelen monolite benzer bir cisim, Dünya’nın farklı noktalarına inmiş ve yerleşmiştir. İnsanlık bu monolitlerin ne olduğunu anlamakta güçlük çeker. Herhangi bir şekilde insanlıkla iletişim kurmayan bu cisimler insanlığı tedirgin eder, iletişim kurmak için CİA projeler geliştirmeye başlar. Bu projeye Erik Wallace adından bir bilim insanı da katılır. Erik’in eşi Niko ise daha önce birçok uzay görevine katılmış nitelikli bir astronottur. Monolitlerin başka gökcisimlerinde de olduğunu gören insanlık bunun üzerine bunu araştırmak için bir uzay görevi tasarlar ve bu programın başına Niko getirilir. Niko ve ekibi hem görev yolunda hem de görev esnasında çok ilginç ve şaşırtıcı olaylar ve gökcisimleri ile karşılaşacaktır. Görev ekibinin çekişmesi ve yaşanan şiddet olayları görevi tehlikeye atmaktadır. Erik de çözmeye çalıştığı monolitlerin hareket biçimi konusunda çok gizemli şeyler çözecek ve öğrenecektir.

(Bize göre) Another Life dizisi

Another Life, Netflix’te uzay ve bilim kurgu türündeki izlediğim en iyi kurgu içeriklerden biriydi. 1.sezonu yayınlanan ve 10 bölümden oluşan dizi, ezber bozan bir hikaye anlayışı tat veriyor. Özellikle güneş sisteminin dışında bir yıldız sistemine giden ekibin iç çekişmeleri ile birlikte bilimsel yönü arasında ciddi bir denge sorunu olsa da iki yönüyle de tatmin edici bir dizi. Shameless’ten sonra Justin Chatwin’i de bu dizide görmek de ayrı bir zevk. Dizinin bazı bölümlerini daha çnce hollywood’da da çalışan Türk yönetmen Metin Hüseyin’in olması da güzel bir detay. Ancak dizideki Ermeni Soykırımı ile ilgili fikirlere de katılmadığımızı ve karşı çıktığımızı da söylemeliyiz. Klişeye çok fazla bulaşmama gayreti içinde olan dizi bu yönüyle başarılı bir yapım ve eğer uzay ilgisini çekiyorsa kesinlikle izlemelisiniz. İMDB’deki puanını gördükten sonra şaşırdım. Hele dizi ile ilgili ekşide yazılan şeyleri görünce daha da şaşırdım. Sonuçta bir dizi ve iyi zaman geçirmek için olan varolan bir şey. Bu kadar büyütmezseniz zevk alırsınız.  İMDB’de nasıl 4.9 olabilir anlam veremedim. Ama her şeyin de İMDB olmadığını bir şeyin iyi olup olmadığına siz karar vermeniz gerektiğini söylemiştik. Hala aynı fikirdeyiz.

Another Life oyuncuları

Kate Sackhoff  – Niko

Justin Chatwin – Erik Wallace

Selma Blair Harper Glass

Blu Hunt – August

Samuel Anderson – William

Tylet Hoechlin – Yerxa

Elizabeth Ludlow – Cas

Jake Abel – Sasha

Alex Ozerow – Oliver

Another Life dizisi fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle