Nevşin Mengü Kimdir? Olay Tv Ana Haber spikeri

Nevşin Mengü kimdir, hayatı, biyografisi, kariyeri, yaşı, boyu, kilosu, nereli, kaç yaşında, çalıştığı kanallar, sevgilisi, evli mi, ekşi yorumları, Instagram hesabı, NTV spikeri gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

02.01.2021
Nevşin Mengü Kimdir? Olay Tv Ana Haber spikeri

Nevşin Mengü kimdir, hayatı, biyografisi, kariyeri, yaşı, boyu, kilosu, nereli, kaç yaşında, çalıştığı kanallar, sevgilisi, evli mi, ekşi yorumları, Instagram hesabı, NTV spikeri gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

Nevşin Mengü 2 Mayıs 1982’de Ankara’da doğdu. Babası bir zamanlar Bülent Ecevit ve Deniz Baykal’ın avukatlığını üstlenen aynı zamanda bir dönem Manisa milletvekilliği de yapan Şahin Mengü’dür. İlkokulun ardından ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde okudu. Üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde tamamladı. ‘’Türkiye üzerine toplumsal incelemeler’’ isimli teziyle Galatasaray Üniversitesinde yüksek lisansını tamamladı.

Nevşin Mengü İyi derecede İngilizce orta derecede ise Almanca ve Farsça bilmektedir. Nevşin Mengü adında bir youtube kanalı da bulunmaktadır.

Kariyeri

2005 yılında medya ve televizyonculuk kariyerine adımı atmış ve Kanaltürk televizyonunda Kadınlar Kulübü isimli programı sunmuştur. Bir yıl sonra Habertürk kanalına geçiş yaparak orada muhabirlik yapmıştır. TRT’ye hizmet sağlayan One Ajans’ın teklifi üzerine Tahran’a gitmiş orada 1,5 yıl boyunca muhabirlik yapmıştır. Tahran’dan döndükten sonra kısa bir süre Hürriyet Gazetesinde çalışmış ardından CNN Türk kanalında hem editörlük yapmış hem de ana haber bültenini sunmuştur. 2011 yılında Doğan Holding bünyesinde yer alan Kanal D’nin ana haber bülteni sunucusu Mehmet Ali Birand’ın sağlık sorunları nedeniyle ekranlara çıkamaması sonucu Nevşin Mengü aynı gün içinde hem Kanal D ana haber bültenini hem de CNN Türk ana haber bültenini sunmuştur. 2017 yılının Ekim aylarında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Donald Trump ile yaptığı görüşmeyi ‘’girdisi çıktısı, oturdusu kalktısı toplam 23 dakika sürdü’’ diyerek ifade etmiş bu ifadenin ardından da CNN Türk yönetimi Nevşin Mengü’nün kanal ile ilişiğini kesmiştir.

Yine 2017 yılında Tahran’da çalıştığı yıllardaki gözlemlerini İnsanın Düşünmekten Canı Yanar Mı? isimli kitabında anlatmış bu kitap Everest Yayınları tarafından okurlarına sunulmuştur. CNN Türk’ten ayrıldıktan sonra BirGün gazetesine ve Bavul dergisine yazılar yazmıştır. Bunun yanında DW (Deutsche Welle) Türkçe youtube kanalında Bire Bir isimli programı sunmuştur. 2020 yılında Sözcü Tv’de Nevşin Mengü ile Özel Haber isimli programı sunmaya başlamıştır. 1 Ekim 2020 itibariyle de Bursa’dan İstanbul’a taşınan Olay Tv’nin ana haber bültenini sunmakla görevlendirilmiştir. Nevşin Mengü’nün bu görevi kısa sürmüş Olay Tv, ortaklar arasındaki anlaşmazlık ve siyasi iktidar baskısı sonucu 25 Aralık 2020’de yayın hayatına son vermiştir. Nevşin Mengü şu anda kendi adını taşıyan bir youtube kanalında haberler hazırlayıp sunmaktadır.

Yaşı

38

Boyu

1,69

Nereli

Ankara

Kilosu

55

Instagram hesabı

@nevsinmengu

Evli mi?

Bekar

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle