Nilperi Şahinkaya Kimdir? Hayatı ve Kariyeri - Yorum Güncel

Nilperi Şahinkaya Kimdir? Hayatı ve Kariyeri

17.10.2019
Nilperi Şahinkaya Kimdir? Hayatı ve Kariyeri

Nilperi Şahinkaya kimdir? sorusu arama motorlarında merak edilen konular arasına girdi. ‘ Nilperi Şahinkaya’nın yaşı? Nilperi Şahinkaya’nın oynadığı diziler’, ‘Nilperi Şahinkaya’nın boyu kaç? Nilperi Şahinkaya’nın kilosu kaç? Nilperi Şahinkaya Aynen Aynen dizisi’ gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Nilperi Şahinkaya kimdir?

Nilperi Şahinkaya, 23 Şubat 1988’de Senegal’in başkenti olan Dakar’da dünyaya gelmiştir. Babası diplomata annesi de bir dönem Dışişleri’nde uzman olarak görev yapmıştır. Anne ve Babasının mesleği dolayısıyla doğumundan itibaren birçok ülkede yaşayan Nilperi Şahinkaya, çocukluğunda birçok şehir ve ülke gezmiştir. 3 yıl Almanya’nın Düseldorf kentinde, 4 yıl Fransa’nın Paris kentinde, 4 yıl İsviçre’nin bern kentinde yaşamını sürdüren Şahinkaya, 15 yaşında anne ve babasının boşanması sonrası Türkiye’ye dönmüştür.

Nilperi Şahinkaya’nın hayatı

Nilperi Şahinkaya eğitim hayatına Paris’te başlamış, üniversiteyi de Ankara’da Bilkent Üniversitesi’nde Müzik ve Sahne Sanatları fakültesinde tamamlamıştır. Almanca, Fransızca, İtalyanca ve İngilizce dillerini de bilen Şahinkaya, çocukluğunun farklı ülkelerde geçmesinin avantajına bu şekilde sahip olmuştur.

Nilperi Şahinkaya ’nın oynadığı diziler

Oyunculuk kariyerine ilk olarak FOX’ta yayınlanan Deniz Yıldızı dizisi ile başlayan Nilperi Şahinkaya, ardından Öyle bir geçer zaman ki dizisinde Mesude rolünü oynadı. 2013 yılında Kayıp adlı dizide rol aldı. 2013-2014 yılları arasında ‘Kim korkar hain kurttan’ adlı tiyatroda Çetin Tekindor, Haluk Bilginer, Tardu Flordun ve Şükrü Özyıldız gibi isimlerle oynamıştır. Aynı yılın yazında ise Özge Gürel ve Serkan Çayoğlu’nın başrolleri paylaştığı Kiraz Mevsimi adlı dizide boy göstermiştir.  Bu dizinin ardından Televizyon işlerine bir süre ara veren Şahinkaya, ‘Bu şehir arkandan gelecek’ adlı dizi ile televizyonlara geri dönmüştür. Blu Tv’nin özel yapımı olan Yaşamayanlar adlı dizide Melisa karakterini oynadı.

Aynen Aynen dizisininin Nil’i

Son olarak Barış Arduç ve Burcu Biricik’in başrollerini paylaştığı Kuzgun dizisinde rol alan Şahinkaya, youtube’da yayınlanan Aynen Aynen dizisi ile dikkatleri üzerine çekti. Aynen Aynen dizisinde oynadığı Nil karakteri ile son zamanlarda popülerlik kazanan genç isim, dizinin Blu Tv’ye transfer olması ile birlikte bu sezon hem Kuzgun hem de Aynen Aynen dizilerinde rol alacak.

Karakomik filmler’de hangi filmde oynuyor?

Bu iki dizinin yanı sıra da Cem Yılmaz’ın yeni vizyona girecek olan sinema filmi (ya da filmleri demek daha doğru) Kaçamak’ta da rol almaktadır.

Nilperi Şahinkaya’nın yaşı?

Şahinkaya, 1988 doğumludur ve 31 yaşındadır.

Nilperi Şahinkaya’nın boyu kaçtır?

Şahinkaya’nın boyu 1,67’dir.

Nilperi Şahinkaya’nın kilosu kaçtır?

Şahinkaya’nın kilosu 56’dır.

Nilperi Şahinkaya’nın burcu nedir?

Şahinkaya’nın burcu Balıktır.

Nilperi Şahinkaya’nın göz rengi nedir?

Şahinkaya’nın göz rengi eladır.

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR