Obi-Wan Kenobi Dizi | Konusu | Oyuncuları | Disney+ - Yorum Güncel

Obi-Wan Kenobi Dizi | Konusu | Oyuncuları | Disney+

06.02.2022
Obi-Wan Kenobi Dizi | Konusu | Oyuncuları | Disney+

Obi-Wan Kenobi dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, ne zaman başlayacak gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Yayın tarihi henüz netleşmeyen Disney Plus orijinali Star Wars evreni dizilerinden biridir. 6 bölümden oluşan dizi aksiyon, macera ve bilim kurgu türünde yer alıyor.

Dizinin yönetmenliğini Deborah Chow üstlenirken, senaryosunu Joby Harold, George Lucas, Hossein Amini ve Hannah Friedman kaleme aldı.

Dizinin oyuncu kadrosunda Ewan McGregor, Hayden Christensen, Joel Edgerton, Rupert Friend, Kumail Nanjiani ve Maya Erskine gibi isimler yer alıyor.

Obi-Wan Kenobi konusu

Dizinin konusu, aynı zamanda Ben Kenobi olarak da bilinen Yıldız Savaşları serisinden bir kurgusal kahramandır. Eğitimini Yoda ve Qui-Gon Jinn ustalardan almış, Güç’ün yollarını Anakin ve Luke Skywalker’ın her ikisine de öğretmiştir. Bu yüzden Yeni Jedi Düzeni’nin temel taşlarının oturtulmasına dolaylı yoldan katkıda bulunmuştur. Jedi örgütü tarihinin Yoda’dan sonra yaşamış en büyük ustası, hayatı efsane olmuş bir savaşçı, Cumhuriyet Klon Orduları’nın yüksek generallerinden birisidir. Ona emanet edilen klon kumandan ise Kumandan Cody’dir.

İnançlı ve efsanevi bir Jedi Şövalyesi olan Obi-Wan Kenobi’nin, galaksinin kaderinin belirlenmesine yardımcı olan uzun ve fırtınalı bir kariyere sahiptir.

Dizide bu karakter ile ilgili yeni detaylar ve hikayeler işlenecek.

Obi-Wan Kenobi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Ewan McGregor, Hayden Christensen, Joel Edgerton, Rupert Friend, Kumail Nanjiani ve Maya Erskine gibi isimler yer alıyor.

Ewan McGregor – Obi-Wan Kenobi
Hayden Christensen – Darth Vader
Joel Edgerton – Owen Lars

Rupert Friend
Kumail Nanjiani –
Maya Erskine
Benny Safdie
O’Shea Jackson Jr.
Sung Kang –
Bonnie Piesse – Beru Lars
Moses Ingram
Simone Kessell
Marisé Álvarez – Nyche

Obi-Wan Kenobi dizisi ne zaman başlayacak?

Dizinin 2022 Mayıs ayında yayın hayatına başlayacağına dair bazı iddialar ortaya atıldı ancak yayıncı Disney Plus henüz bu tarihi onaylamış değil.

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR