Odaklan Babaanne Film | Konusu | Oyuncuları | Pjer Zalica

Odaklan Babaanne filmi konusu, oyuncuları, yorumları, ekşi, imdb, fragman, film konusu, Pjer Zalica, yönetmeni, cast, izle, hangi ülkenin, TRT 2, gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

02.01.2024
Odaklan Babaanne Film | Konusu | Oyuncuları | Pjer Zalica

Odaklan Babaanne filmi konusu, oyuncuları, yorumları, ekşi, imdb, fragman, film konusu, Pjer Zalica, yönetmeni, cast, izle, hangi ülkenin, TRT 2, gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Film Hakkında

Pjer Zalica’nın yönetmen koltuğuna oturup senaryosunu kaleme aldığı 2020 yapımı Bosna Hersek ve Türk ortak yapımı filmdir. Bosnaca dilinde olan film Focus, Grandma adıyla da bilinir. İlk defa Bosna Hersek’te bu yıl 26’ncısı düzenlenen Saraybosna Film Festivali’nde gösterilecek olan film koronavirüs nedeni ile gösterimi ertelenmişti. Mira Banjac, Jasna Zalica, Alma Prica, Admir Glamocak ve Dzenita Imamovic gibi isimlerin yer aldı. Film Babaanneleri ölüm döşeğinde olan aile üyelerinin miras paylaşımı için toplanmalarını konu edinmektedir.

Orijinal adı Koncentrisi se, baba olan komedi ve dram türündeki film toplamda 1 saat 32 dakikadan oluşuyor. Film imdb’de 7,7 puan aldı.

Odaklan Babaanne Filmi Konusu

Eski Yugoslavya’nın farklı yerlerine dağılmış geniş bir ailenin üyeleri, yaşlı annelerinin ölüm döşeğinde bir araya gelir. Doktor kaçınılmaz sona dakikalar kaldığını söylemiştir ancak bu öngörüsü boşa çıkar. Günlerce süren gergin bekleyiş yerini aile içi münakaşalara ve entrikalara bırakacaktır. Akrabalar arasında mirasın ve Saraybosna’daki büyük evin nasıl paylaşılacağına dair kavgalar baş gösterir. Babaanneyse durumu gitgide kötüleştiği halde tartışmalara katılmaktan zevk duyar. Belki de onu hayatta tutan şey budur.

Odaklan Babaanne Filmi Oyuncuları

Koronavirüs nedeni ile gösterimi ertelenen film ilk defa Sarabosna Film Festivali’nde yayınlandı. Filmde Mira Banjac, Jasna Zalica, Alma Prica, Admir Glamocak ve Dzenita Imamovic gibi isimlerin yer aldı.

Karakterleri

Mira Banjac – Marija
Jasna Zalica – Kika
Alma Prica – Masa
Admir Glamocak – Damir
Dzenita Imamovic -Suzana (as Dzenita Imamovic Omerovic)
Emir Hadzihafizbegovic – Muhamed
Jadranka Djokic – Julija
Vedrana Bozinovic – Stojanka
Branimir Popovic – Bane
Izudin Bajrovic – Ranko
Dino Sarija

Fragmanı

Odaklan Babaanne Yorumları / Ekşi Sözlük

Trt2 Haziran ayı programını bilmeden ,planlamadan denk geldim bu filme .
Filmin tv’da ilk kez yayınlandığını da bilmiyordum ,konuyu bilmiyordum .( Ki genelde filmleri fragmanları izlemeden, konuyu dahi bilmeden izlerim .Bu nedenle benim için normal bir başlangıçtı. )

Film okumaya dair tecrübem yok . Sadece film izlemeyi seven biriyim. Bu nedenle eksik,yanlış yorumluyor olabilirim . Zaten başka görüşleri de merak ettiğim için film bittikten sonra yorumları araştırmak istedim ve işte bu daha şaşırtıcı olandı.
Film hakkında bir tane eleştiri yazısı bulamadım. Ekşide bile başlığı açılmamış. Eğer yaniliyorsam lütfen beni düzeltin . En azından ben göremedim .
Boğaziçi film festivali 2020 içeriğindeymiş. Sarejova film festivali açılış filmiymiş . Ve tabi TRT ortak yapımmış .Tüm bunlara rağmen sonuçların bu kadar az çıkması beni şaşırttı .
Bu film için filmin önü ve arkası programının yapılması yine bu akşam yayınlanan Gizli Güzellik’den daha gerekliydi bence 🙂

  • x

Ölüm Kadar Hızlı Film | Konusu | Oyuncuları |

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle