Ölüm Alfabesi Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Ölüm Alfabesi (Ouija) filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, ekşi yorumları, netflix, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

28.12.2020
Ölüm Alfabesi Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Ölüm Alfabesi (Ouija) filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, 2 var mı, 3 var mı, IMDb puanı, ekşi yorumları, netflix, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

24 Kasım 2014‘te vizyona giren korku gerilim ve gizem filmidir. Yönetmenliğini Stiles White‘ın yaptığı senaristliğini Stiles White ile birlikte Juliet Snowden‘in yaptığı film, 8 milyon dolarlık bütçe ile çekildi. Film gişede 103.6 milyon dolara yakın gelir elde etmeyi başardı. Filmin oyuncu kadrosunda Olivia Cooke, Afra Sophia Tully, Ana Coto, Izzie Galanti, Daren Kagasoff ve Bianca Santos gibi isimler yer alıyor. 1 saat 29 dakikalık süresi olan film, 47 bini aşkın kişi tarafından IMDb‘de oylandı ve 4,5‘lik puana sahip oldu. Filmin orijinal adı ise Ouija‘dır. Filmin 2016 yılında Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı adlı devam filmi çıktı.

Ölüm Alfabesi konusu

Filmin konusu, Debbie, video günlük tutan bir genç kızdır. Bir gün evlerinde bir oyun bulur. Üzerinde Ouija yazan bu tahtanın üzerinde harfler ve “evet” “hayır” seçenekleri vardır. Oyunu bulmasıyla birlikte evde tuhaf şeyler olmaya başlar. Genç kız evinde asılmış olarak bulunur. En iyi arkadaşının ölümünü bir türlü kabullenemeyen Laine, onunla bir şekilde yeniden iletişim kurmak ister. Yakın arkadaşlarıyla gizemi çözmek için bu Ouija’yı araştırmaya başlarlar, ancak Debbie, tahtaya bakarken kötücül güçleri uyandırmıştır ve arkadaşları da büyük bir tehlike altındadır. Durdurmak içinse artık çok geçtir.

Ölüm Alfabesi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Olivia Cooke, Afra Sophia Tully, Ana Coto, Izzie Galanti, Daren Kagasoff ve Bianca Santos gibi isimler yer alıyor.

Olivia Cooke – Laine Morris
Afra Sophia Tully – young Laine
Ana Coto – Sarah Morris
Izzie Galanti – young Sarah
Daren Kagasoff – Trevor
Bianca Santos – Isabelle
Douglas Smith – Pete
Shelley Hennig – Debbie Galardi
Claire Beale – young Debbie
Sierra Heuermann – Marcus,
Sunny May Allison – young Doris
Lin Shaye – Paulina Zander

Film yorumları

michael bay’im ismini görmeden öylesine eğlenmeye gittiğimiz; ancak klişe senaryosu ve de ikinci sınıf oyuncularıyla doksan dakikamızı çalmış kötü bir korku filmi. beğenenler de çıkabilir; ancak beğenmeyenlere göre sayıları hayli az olacaktır.

-coolbull / Ekşi Sözlük

kolpaçino filmindeki işemeli sıçmalı ayin sahnesini akla getirmiştir.

  • atobaba / Ekşi Sözlük

şimdi izlediğim flimdir . boş vaktiniz varsa izlenilebilir fakat beklentileri yükseltmemek gerek .

  • babamrb / Ekşi Sözlük

Film fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle