Ölümsüzler Köyü Film Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Ölümsüzler Köyü Film Konusu | Oyuncuları | Yorumları

13.01.2022
Ölümsüzler Köyü Film Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Ölümsüzler Köyü (Old Men Never Die) filmi, konusu, imdb, oyuncuları, yorumları, trt 2, izle, fragman, altyazılı izle, 2019, yönetmeni, Piremardha nemimirand, Reza Camali gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Reza Camali‘nin yönetmen koltuğuna oturup senaryosunu kaleme aldığı 2019 yapımı komedi ve dram türündeki İran filmidir. Filmde asla ölemeyen ve devlet tarafından ölmelerine izin verilmeyen yaşlıları konu alıyor. Filmin başrolünde Nader Mahdilou, Hamdollah Salimi ve Salman Abbasi gibi isimler yer alıyor. Çekimleri Ardabil İran’da yapılan film ilk kez Nisan 2019 tarihinde İran’da yayınlandı. Asian Film Festival Barcelona‘dan ödülle dönen film Old Men Never Die ismi ile bilinir.

Orijinal adı Piremardha nemimirand olan film Türkiye’de Ölümsüzler Köyü ismiyle yayınlandı. 1 saat 25 dakikadan oluşan film izleyenlerinden 7,3 imdb puanı topladı.

Ölümsüzler Köyü Filmi Konusu

100 yaşında, gençliğinde bir ölüm mangasının başı olan Aslan, İran’ın kuzey batısındaki ücra bir köyde diğer bekar yaşlı arkadaşlarıyla birlikte yaşamaktadır. 45 yıl önce köye geldiğinden beri köyde hiç kimsenin ölmediğini fark eder. Şimdilerde köyün nüfusunun çoğu yaşlı ve engelli erkeklerdir. Köye ölümü geri getirmenin tek yolunun intihar etmek olduğuna inanan adamlar bunu denemeye karar verir. Ama bu düşündükleri kadar kolay değildir. Özellikle de kendilerini öldürmemeleri için hükümet memurları onlara göz kulak olmakla görevlendirmişken.

Ölümsüzler Köyü Filmi Oyuncuları

Filmin başrolünde Nader Mahdilou, Hamdollah Salimi ve Salman Abbasi gibi isimler yer alıyor.

Karakterleri

Nader Mahdilou – Aslan
Hamdollah Salimi
Salman Abbasi
Elena Azarm
Neda Haghshenas
Velayat Khoobdel
Sefat Ahari
Peyman Khodaei Peyman Khodaei

Filmin Fragmanı

Ölümsüzler Köyü Film Yorumları

ana akım ve benzeri filmlerden sıkıldığım şu günlerde ‘hızır gibi’ yetişendir. filmde öyle planlar vardı ki tarkovski izliyormuş gibi hissettirdi. görüntüler çok iyiydi, belli ki buna uğraşılmış.

  • yurekyiyici ölüm gibi bir mefhumu absürd bir şekilde başarı ile ele almış iran filmi.

azrail arıyor ama bulamıyor diye bir ara internette çokça dolanmış bir video vardı, rizeli bir teyze eşinden yakınıyordu; filmi izlerken direkt aklıma o geldi.

  • godot yu hacklerken

ölüm olgusu bir filmde ancak bu kadar absürt bir tavırla ve eşsiz bir mizah anlayışıyla anlatılabilirdi. sen neymişsin be iran sineması!

  • hotaru no haka

n itibarı ile trt 2’de izlediğim ilginç film. dedelerin şive on numara.
bizim “anamızı ağlattı” orada “dedemizi yandırdı” olmuş, gülümseten bir detaydı
filmin sonunu bilmiyorum ancak in aslan we trust!
edit 1: tempo giderek düştü. dedelerin her intihar girişiminde onları kurtaran askerler de çok sıkıcı bir hale geldi. şimdilik iyi kalan tek şey hala şive. bitirince de 2. edit gelecek.
filmin sonundan bildiriyorum, gelmeyin. kötü film.

  • sleepyhallow

bambaşka bir film. bu iranlılar guzel film yapıyor. sonu garip bitti , keşke başka türlü bağlasaymış.
edit.
tekrar izleyince sonu güzel olmuş. hemde çok güzel. ihtiyarları kapı kapı gezerken azrail gelecek diye, onun doğum ile gelmesi…

  • nfk

ölmeyi unutan, 95-120 yaş arası iran azerisi bir grup ihtiyarların filmi. bu sevimli ve ilginç absürd komedi, bugüne kadar altyazılarını okumaya en az ihtiyaç duyduğum altyazılı film olabilir.

  • zaman sokaklarda kayboluyordu

Çalışmak İçin İyi Bir Gün Film Konusu | Oyuncuları |

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.