Pandora'nın Kutusu Film Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Pandora’nın Kutusu Film Konusu | Oyuncuları | Yorumları

04.12.2021
Pandora’nın Kutusu Film Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Pandora’nın Kutusu filmi, konusu, oyuncuları, yorumları, ekşi, imdb, izle, fragman, trt 2, nerede çekildi, yönetmeni, senaristi, film analizi, inceleme, 2 olacak mı, filmi izle gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Yeşim Ustaoğlu’nun yaptığı 2008 yapımı Türk sinema filmidir. Ustaoğlu, yolculuk ve Bulutları Beklerken gibi filmleriyle bilinmeketedir. Başrollerinde Tsilla Chelton, Derya Alabora, Osman Sonant gibi isimler yer alıyor. Orta yaşlarda ve farklı sınıflarda yer alan 3 kardeşin hayatını konu alan filmin çekimleri İstanbul ve Küre Dağları eteklerinde tamamlandı. Dünya prömiyerini ilk kez Uluslararası Toronto Film Festivali ile yaptı. Türkiye’de 28 Ocak 2008 tarihinde vizyondaki yerini aldı.

Eleştirmenlerden olumlu yorumlar alan film vizyona girdiği yıl San Sebastian Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Kadın Oyuncu (Tsilla Chelton)ödülleri, Antalya Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Övül Avkıran)ödülü ve Amiens Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu (Tsilla Chelton) ödüllerini kazandı.

Pandora’nın Kutusu Film Konusu

Bir yabancılaşma ve yalnızlaşma hikayesi olan Pandora’nın Kutusu filminde herkesin içinde bulunduğu kapitalizm ve modernleşmennin getirdiği sıkılmışlık konu ediliyor. 3 birbirinden farklı ve farklı sınıflarda yaşayan kardeşin hem ikonik hem de hüzünlü orta sınıf ahlak üstüne kurulu bir hikaye.

Birbirinden uzak 3 kardeş birbirrlerinden farklı hayatlara savrulmuştur. Zamanla aralarında bağları zayıflayan kardeşlerin artık bir araya gelme vakti gelmiştir. Karadeniz’de yaşayan annelerinin kaybolduğu haberini alan kardeşler, annelerini aramak için toplanmalıdır. Çıktıkları bu yolculukta içsel hesaplaşmalar, sancılı anlar yaşayacaklardır.

Pandora’nın Kutusu Film Oyuncuları

Daha önceleri Masumiyet, İnsan Avı ve Dönersen Islık Çal gibi filmleri ile bilinen Derya Alabora’ya başrolde Danielle Teyze, The Musketter gibi filmleri ile tanınan Tsilla Chelton eşlik ediyor.

Karakterleri

Tsilla Chelton – Nusret
Derya Alabora – Nesrin
Onur Ünsal – Murat
Övül Avkiran – Güzin
Osman Sonant – Mehmet
Tayfun Bademsoy – Faruk
Nazmi Kirik

Filmin fragmanı

Pandora’nın Kutusu Film Yorumları

gençlik, orta yaşlılık ve yaşlılık kavramlarını çok da derine inmeden ve mesaj kaygısı gütmeden gösteren film.

oyunculuk konusunda hiçbir eksiğine, gediğine rastlamadığım bu film; müzikler konusunda oldukça sıradan ve kulakta etkileyicilikten uzak olmakla beraber, orta sınıf bir görüntü yönetmenliği sunuyor.

sınırlı bir sinefil kitleye izlenmesi önerilebilir, duygu bağlamında yoğun bir deneyimdi keza.

  • karınca beli

o herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir hikaye dediklerinden, yeşim ustaoğlu şaheseri. hatta bir değil belki birkaç şey bulma ihtimaliniz daha yüksek.
gazeteci ablanın hayal kırıklığı, özgür dayı, kontolcü anne, kaybolan anneanne… ben ağladım yine.

  • yalnizlik mavisi

derinlemesine hüzünlendiren bir filmdir. yaşlanmak, yaşlanan anne baba, kendi yaşlılığımız, çoluk çocuğun yetiştirilmesi, aile ilişkileri… böyle kafanızda dönüp durur.

  • mhcr

an itibariyle trt’de denk gelen, tekrar izlemenin keyfine tanım bulunamayan şahane film.

  • suspendline

bilmeye cesareti olmayanın, yüzleşemeyecek olanın açmaması gereken eşik.

  • sersailles

içinde, onu açanın görmediği yüzü vardır. kişinin özüyle yüzleşmesini sağlar.

  • sersailles

Bağlılık Hasan Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.