Rastgele Yazı

Patrick Stewart’lı Star Trek: Picard Dizisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler…

Patrick Stewart’lı Star Trek: Picard Dizisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler…

Bilim kurgu dünyasının kuşkusuz kült yapımlarından biri olan Star Trek, yeni bir dizi ile sevenlerine geri döndü. Usta oyuncu Patrick Stewart’ın bir kez daha Kaptan Jean-Luc Picard olaral geri döndüğü dizi Star Trek: Picard sonunda severleri ile 23 Ocak 2020’de buluştu.

Star Trek Picard Dizisi Hakkında | Oyuncuları

Star Trek filmlerinde Kaptan Jean-Luc Picard karakteri ile özdeşleşen Patrick Stewart, yıllar sonra aynı karakterine hayat verecek. Kaptan Jean-Luc Picard’ın Atılgan’dan sonraki hayatını ele alan dizi Star Trek: Picard’ın özelliği ise Star Trek serüveninde ilk kez iki bölümünü ilk kez bir kadın yönetmenin yönetecek olması. Star Trek Into Darkness’ın yazarı Alex Kurtzman’ın başında olduğu projenin yönetmen koltuğunda Hanelle Culpepper oturuyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında ilk defa fragmanı paylaşılan dizi Star Trek: Picard oldukça konuşulmuş ve merak uyandırmıştı. Dizinin en önemli özelliği yıllar sonra Patrick Stewart’ı yeniden Kaptan Jean-Luc Picard olarak görmek olsa gerek. 2 sezon onayını çoktan alan dizinin diğer sezonunun yayın tarihi ise 2021 olarak belirlendi. İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizinin şu ana kadar 3 bölümü yayınlandı. Dizinin bölüm isimleri ise şöyle;

 1. Bölüm: Remembrance (8,6)
 2. Bölüm: Maps and Legends (7,6)
 3.  Bölüm: The End is Beginning (7,7)

Yıllar sonra Patrick Stewart’ı Kaptan Jean-Luc Picard olarak göreceğimiz yapım Star Trek Picard dizisinde Stewart’a Alison Pill (Jurati), Isa Briones (Dahj), Evan Evangora (Elnor), Michelle Hurd (Raffi Musiker), Santiago Cabrera (Christobal Rios) ve Harry Treadaway (Narek) gibi isimler eşlik edecek.

                Star Trek Picard dizisinde en önemli detaylardan biri de eski diziden Jonathan Frakes, Marina Sirtis, Brent Spiner ve Jeri Ryan yeniden izleyicilerin karşısına çıkacak olması..

Fragmandaki Detaylar..

Ekim ayında yayınlanan dizinin fragmanında Picard’ın Commander Data’nın kendisini korumak için feda ettiğini ve Data’nın vücut parçalarının birbirinden bağımsız şekilde saklandığını görüyoruz. Yaşanan bu felaketten 20 yıl sonrasına ışınlanan dizide bir kadın karakterin artık emekli olmuş Picard’ı bularak ‘İçimden bir ses seninle güvende olduğumu söylüyor demesi ile dizide macera başlıyor.

Dizinin Yayın Tarihi – Nerede Yayınlanıyor?

Bir Amazon Prime dizisi olan Star Trek Picard dizisi 23 Ocak 2020’de yayınlanmaya başladı. Şu ana kadar 3 bölümü yayınlanan dizinin bölüm isimleri önceden söylenmese de yayın takvimi şu şekilde;

 1. Bölüm: Remembrance (8,6) (23 Ocak 2020)
 2. Bölüm: Maps and Legends (7,6) (30 Ocak 2020)
 3.  Bölüm: The End is Beginning (7,7) (6 Şubat 2020)
 4.  Bölüm (13 Şubat 2020)
 5.  Bölüm (20 Şubat 2020)
 6. Bölüm (27 Şubat 2020)
 7.  Bölüm (5Mart 2020)
 8. Bölüm (12 Mart 2020)
 9. Bölüm (19 Mart 2020)
 10. Bölüm (26 Mart 2020)

Henüz izlemeyenler için diziden yayınlanan ilk fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

*The Mandalorian : Disney+’ın piyasayı kasıp kavuran Star Wars dizisi

 • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*