Peaky Blinders Dizi | Konusu | Oyuncuları | 6.sezon

Peaky Blinders dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, 6.sezon ne zaman, fragmanı, izle, Netflix, hangi ülke dizisi gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

10.12.2020
Peaky Blinders Dizi | Konusu | Oyuncuları | 6.sezon

Peaky Blinders dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, 6.sezon ne zaman, fragmanı, izle, Netflix, hangi ülke dizisi gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Peaky Blinders Dizi hakkında

13 Eylül 2013‘te BBC Two tarafından yayınlanmaya başlayan İngiliz yapımı dizidir. BBC tarafından hazırlanan dizi potansiyelini gösterince Dünya çapında yayıncısı Netflix oldu. Dizi şu ana toplam 5 sezon ve 30 bölümden oluşan dizinin sezonları 6’şar bölümden oluşuyor. Dizinin yönetmenliğini Otto Bathurts ve Tommy Harper üstlenirken, senaryosunu Steven Knight kaleme aldı. Dizinin oyuncu kadrosunda Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory, Sophie Rundle, Ned Dennehy ve Finn Cole gibi isimler yer alıyor. Bölüm süreleri 57 dakika civarında dizinin IMDbde 328 bini aşkın kişi tarafından oylandığı ve 8,8 gibi her diziye nasip olmayacak bir puana sahip olduğunu da söyleyelim.

Peaky Blinders dizi konusu

Dizinin konusu, Çete yaptıkları son soygunla Müfettiş Chester Campbell’in (Sam Neill tarafından canlandırılan) dikkatini çeker ve dönemin Dışişleri Bakanı Winston Churchill tarafından bu soygunu araştırmak üzere Birmingham’a gönderilir. Hedefinde çeteler, gangsterler, komünistler ve müşterek suçlular vardır. Chester, şehri bu yasa dışı örgütlerden temizlemek için yemin eder ve bunun üzerine daha önce görev yaptığı Belfast’tan kendi ekibini de getirip çalışmalara başlar. Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’yi, yasadışı faaliyet gösteren çeşitli çeteler sarmıştır. Bunlardan biri de soygunculuk ve at yarışıyla para kazanan Peaky Blinders’dır. Polislere rüşvet yedirerek paçayı kurtaran çete, bir soygunda yanlışlık yapınca, başlarına bela olacak yeni bir müfettişin şehre gelmesine vesile olurlar.

Peaky Blinders dizi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory, Sophie Rundle, Ned Dennehy ve Finn Cole gibi isimler yer alıyor.

Cillian Murphy – Thomas Shelby
Paul Anderson – Arthur Shelby
Helen McCrory – Aunt Polly
Sophie Rundle – Ada Shelby
Ned Dennehy – Charlie Strong
Finn Cole – Michael Gray
Ian Peck – Curly
Harry Kirton – Finn Shelby
Joe Cole – John Shelby
Natasha O’Keeffe – Lizzie Stark
Packy Lee – Johnny Dogs
Annabelle Wallis – Grace Burgess
Kate Phillips – Linda Shelby

Dizi yorumları

Dizi yayınlandığı yıldan bu yana elde ettiği yer ile fenomen diziler arasında kendine yer bulmayı başardı. Özellikle Tom Shelby karakteri ile Cillian Murphy’nin oyunculuk performansı ön plana çıktı. İngiltere’de BBC two için hazırlanan dizi kısa sürede geniş bir seyirci kitlesinin beğenisi topladı ve Uluslararası arenada Netflix tarafından yayın hakları satın alındı. Dizi BBC’nin Britanya yayınının ardından Netflix tarafından tüm dünya ile buluşuyor. Dizi, ayrıca kostüm ve oyuncu tercihleri de kendinden konuşturmayı her seferinde başarıyor. E tabi bir de Tom Shelby’nin sigara içtiği sahnelerin de fenomene dönüştüğünü söylemeden geçmeyelim. Dizi ayrıca Anya Taylor Joy ve Tom Hardy gibi isimleri de konuk etmişti.

Peaky Blinders 6.sezon ne zaman çıkacak?

Netflix tarafından yayınlanan dizinin 6.sezonu ile ilgili henüz net bir tarih bulunmuyor. Koronavirüs pandemisi nedeniyle dizinin çekimleri durdurulmuş ve tekrar başlamamıştı. Dizinin yeni sezonunun 2021’in ilk ayları içerisinde çekimlerinin tamamlanarak yeni sezonu ile dönmesi bekleniyor. Dizinin 7.sezon onayını da çoktan aldığını da belirtelim.

Dizi fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle