Radioactive (Radyoaktif) Film | Konusu | Oyuncuları | Ne Zaman?

24.09.2020
79
Radioactive (Radyoaktif) Film | Konusu | Oyuncuları | Ne Zaman?

Radioactive (Radyoaktif) Film, konusu, oyuncuları, ne zaman, izle Türkçe Dublaj, imdb, türkçe altyazılı izle, vizyon tarihi, netflix, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Amazon gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

Ünlü yönetmen David Fincher’ın yönetmenliğindeki Gonegirl filmi ile büyük beğeni toplayan Rosamund Pike’ın başrolünde yer aldığı film merakla bekleniyor. Pike’ı Nobel Ödüllü bilim insanı Marie Cuire olarak izleyeceğimiz film 2020 yılı içinde çıkması beklenen filmlerden biri. Pride & Prejudice, Die Another Day, Jack Reacher gibi yapımlarda rol alan Rosamund Pike’ın Marie Curie’e hayat verdiği filmden ilk fragman geldi. Filmin yönetmen koltuğunda 2007 yapımı Persepolis filmiyle Oscar’a aday olan Marjane Satrapi oturuyor. Lauren Redniss‘in grafik romanından sinemaya uyarlanan filmin senaryosunu ise Harry Potter and the Cursed Child’ın yazarı Jack Thorne kaleme aldı. Film Türkiye piyasasına yeni giren Amazon Prime platformunda yayınlanıyor. Filmin imdb puanı ise 6,2

Radioactive (Radyoaktif) Film | Konusu

Film Nobel Ödüllü bilim insanı Marie Curie’nin genç yaştaki başarılarıı ve bu başarıların ardında yatan hayat hikayesini konu alıyor.

Nobel ödüllü Marie Curie, daha gençken 1893’de kendisi gibi bilim insanı olan Pierre Curie ile tanışır. Evlenip iki kız çocuğu büyüten çift, 1903’te radyumu keşfederek birlikte Nobel ödülü kazanır ve bilimin seyrini sonsuza dek değiştirir. Kocasının ölümünün ardından araştırmalarına devam eden Marie, bir diğer ünlü bilim insanı Paul Langevin ile ilişkisi olduğu için skandallara davetiye çıkarır. Ancak Marie’nin bilime olan bağlılığı ve dünyayı değiştiren keşiflerle birlikte gelen sorumluluk her şeyi gölgede bırakacaktır…

Oyuncuları

Filmin başrolünde daha önceleri Pride & Prejudice, Die Another Day, Jack Reacher ve Gone Girl gibi yapımlarda izlediğimiz Rosamund Pike Marie Curie rolü ile yer alıyor.Control filmiyle tanınan Sam Riley, Pierre Curie’yi; The VVitch ve Split gibi korku filmleriyle tanınan Anya Taylor-Joy ise Curie çiftinin kızları Irene’i canlandırıyor.

Karakterler

Rosamund Pike – Marie Curie
Yvette Feuer – Carla
Mirjam Novak – Nurse (as Mirjam Novák)
Ralph Berkin – Doctor
Sam Riley – Pierre Curie
Simon Russell Beale – Professor Lippmann
Sian Brooke – Bronia Sklodowska
Faye Bradbrook – Bronia’s Maid
Drew Jacoby – Loie Fuller
Aneurin Barnard – Paul Langevin
Harriet Turnbull – Young Marie

Film fragmanı

Radioactive Filmi ne zaman çıkacak?

Bilim insanı Marie Curie’nin hayatına odaklanan sinema filmi 18 Eylül 2020 tarihinde vizyona girecek.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR