Sacha Baron Cohen : The Spy Dizisinin Yıldızı Kimdir? - Yorum Güncel

Sacha Baron Cohen : The Spy Dizisinin Yıldızı Kimdir?

26.10.2019
Sacha Baron Cohen : The Spy Dizisinin Yıldızı Kimdir?

Netflix platformunda yayınlanmaya başlayan The Spy dizisinin ardından başrol oyuncusu olan Sacha Baron Cohen kimdir soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. Sacha Baron Cohen kaç yaşında? Rol aldığı dizi ve filmleri, dini, evlilikleri gibi sorularınızın yanıtına yorumguncel.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sacha Baron Cohen Kimdir?

Sacha Baron Cohen 13 Ekim 1971 yılında İngiltere/Londra Hammersmith’de dünyaya geldi. Tam adı Sacha Noam Baron Cohen olan İngiliz aktör ve komedyen, İsrail göçmeni Daniella ve Gerald Baron Cohen çiftinin oğludur. Gerald Baron Cohen bir giyim mağazasının sahibi olarak bilinir. Londra’da doğup Galler’de büyüyen İngiliz aktrist koyu bir Yahudi olarak da tanınır.

*Sacha Baron Cohen ismindeki Baron soyadı olarak dedesi Morris Cohen tarafından eklenmiştir. 

İki erkek kardeşi olan Sacha Baron’un kuzeni otizm araştırmaları yapan Simon Baron Cohen’dir.

Eğitim Hayatı

Elldre Hertfordshire’de The Haberdashers ‘Aske’s Boys’ okulunda eğitim gören Cohen, üniversite eğitimini ise Cambridge Universty’de tamamladı. Burada Tarih bölümünü sınıf ikinciliği ile bitiren Cohen aynı zamanda Cambridge Universitesi Amatör Dramatik Kulübüne’de üye olarak rol almıştır.

Kariyeri– Rol Aldığı Film ve Diziler

Sacha Baron Cohen’in oyunculuk dünyasına adım attığında en büyük idolü Peter Sellers’dır.

Üniversite eğitimini tamamlayan Cohen bir süre modellik yaptı. 1995 yılında Channel 4 isimli kanala sunuculuk işi için televizyon muhabiri rolünde attığı video ile işe kabul edildi. Sacha Baron’un kariyerindeki ilk adımı bu şekilde oldu. Dizi sektörüne 1995 yılında Jack ve Jeremy’nin Polisi 4 adlı televizyon dizisi ile başladı.

1996 yılında Granada Talk Tv için sohbet programı sunmaya başlayan Cohen o dönemde reklam filmlerinde de rol almaya başladı. Sinema sektörüne adımı ‘Jolly Boys Last Stand’ isimli bir İngiliz komedi filminde rol alması ile başladı.

Yarattığı Karakterleri Yaşayan Aktör Sacha Baron Cohen

Kariyeri boyunca birçok tiplemesi ile anıldı Sacha Baron Cohen. Bunlar; Ali G, Borat, Brüno ve Amiral General Aladeen gibi karakterlerdir.

1998-1999 yılları arasında unutulmaz karakterlerinden biri olan Ali G‘yi Saat 11 Şovu isimli programla tanıttı ve bu programdan sonra Ali G karakteri çok sevildi. Öyle ki Ali G sadece bir program karakteri olmanın dışında aynı karaktere bir kısa film, televizyon dizisi ve sinema filmi çekilmiştir.  (Ali G inda House) Da Ali G Show isimli programında Borat ve Brüno karakterlerine de yer verdi Sacha Baron Cohen.

2006 yılında Jonny Depp’in başrolünde olduğu korku-müzikal türündeki Tim Burton filmi Sweeney Todd’da Pirelli karakterini canlandırdı. Ardından devam filmi çekilen Madagaskar 2 filminde Julien karakterini yeniden seslendirmiştir. 2009 yılında Brüno karakterini beyaz perdeye aktarmıştır.

Komedyen olarak da tanınan Sacha Baron Cohen Madagaskar isimli filmde Julien karakterine sesi ile hayat vermiştir. Bunun ardından düzenli olarak komedi filmlerinde yer almaya başlayan Cohen’in en dikkat çeken yapımı kuşkusuz ki Borat karat karakteridir. (Borat: Şanlı Kazakistan)

İvme Kazanan Oyunculuğu

The Simspons isimli animasyon dizisinde de yer edinen Sacha Baron bunun yanında Martin Scorsese isimli yönetmenin 5 Oscar Ödüllü Hugo isimli filminde de rol aldı.

2012 yılında bir diktatörün hayatının anlatıldığı film olan Diktatör filiminde Aladeen karakterine hayat veren oyuncu büyük beğeni topladı. Sacha Baron Cohen oyunculuğu ile öyle ilgi çekti ki aynı yıl içinde birden çok filmde boy göstermeye başladı. 2012 yılında Sefiller, Grimsby Kardeşler ve Alice Harikalar Diyarında: Aynanın İçinden filmlerinde karşımıza çıktı. Son olarak da Netflix platformunda yayınlanan The Spy isimli dizisi ile dikkat çeken Cohen daha birçok yapım ile göreceğimiz bir isim olacağa benziyor.

Ödülleri

Hayat verdiği Borat karakteri ile o yılın Oscar Adayı oldu. Bunun dışında 34 farklı ödüle aday olan Sacha Baron Cohen’in 24 adet kazandığı ödülü bulunmaktadır.

Bu içeriğe benzer kim olduğunu merak ettiğiniz isimlere Bu Kimdi kategorimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR