Satıcı (Salesman) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Satıcı (Salesman) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Satıcı (Salesman) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Ekşi yorumları, TRT 2, Fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

08.02.2021
Satıcı (Salesman) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Satıcı (Salesman) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Ekşi yorumları, TRT 2, Fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

31 Ağustos 2016‘da İran’da vizyona giren dram filmidir. Toplam 2 saat 4 dakikalık süreden oluşan filmin yönetmenliğini Asghar Farhadi üstlenirken, senaryosunu Asghar Farhadi kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi, Farid Sajadhosseini, Mina Sadati ve Maral Bani Adam gibi isimler yer alıyor. Film IMDb‘de 7,8‘lik puana sahip oldu. İran ve Fransa ortak yapımı olan filmin orjinal adı Forushande. Uluslararası arenada adı ise Salesman adı ile de biliniyor.

Cannes’da Şahab Hüseyni En İyi Erkek Oyuncu ödülünü, Asgar Ferhadi ise En İyi En İyi Senaryo ödülünü kazandı. Film, 89. Akademi Ödülleri’nin Yabancı Dilde En İyi Film bölümü için İran’ın aday adayı oldu.

Satıcı (Salesman) konusu

Filmin konusu, Emad (Shahab Hosseini) ve eşi Rana (Taraneh Alidoosti) sıradan bir hayata sahiptirler. Bir gece, yaşadıkları apartmanın yanındaki inşaat çalışması nedeniyle apartmanları sarsılır ve boşaltmaları gerekir. Emad öğretmen olmakla birlikte, Rana ile bir tiyatro ekibinin de üyesidirler ve Arthur Miller’ın ‘Death of a Salesman’ oyununu sahnelemektedirler. Nitekim filmin adı da Miller’ın bu eserinden gelmektedir. Tiyatro ekibindeki arkadaşlarından Babak’ın (Babak Karimi) kiraya verdiği eve geçici olarak çıkarlar. Yeni bir daireye taşınmalarıyla birlikte, Emad ve Rana’nın gündelik rutin içinde akan hayatları artık temelden sarsılacaktır. Her ne kadar bunun bir tecavüz olduğunu film boyunca hiçbir zaman duymayacak olsak da, Rana’nın yeni evlerinde bir akşam saldırıya uğramasıyla Farhadi, Emad karakteri üzerinden izleyiciyi adalet ve intikam arasındaki ince çizgide yürütmeye başlar.

Satıcı (Salesman) oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi, Farid Sajadhosseini, Mina Sadati ve Maral Bani Adam gibi isimler yer alıyor.

Shahab Hosseini – Emad
Taraneh Alidoosti – Rana
Babak Karimi – Babak
Farid Sajadhosseini – The Man
Mina Sadati – Sanam
Maral Bani Adam – Kati
Mehdi Koushki – Siavash
Emad Emami – Ali
Shirin Aghakashi – Esmat
Mojtaba Pirzadeh – Majid
Sahra Asadollahi – Mojgan
Ehteram Boroumand – Shahnazari
Sam Valipour – Sadra

Film fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR