Şeker Adam'ın Laneti Filmi | Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

Şeker Adam’ın Laneti Filmi | Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

Şeker Adam’ın Laneti (Candyman) Film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, Ekşi yorumları, incelemesi, IMDb puanı, vizyon tarihi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

26.08.2021
Şeker Adam’ın Laneti Filmi | Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

Şeker Adam’ın Laneti (Candyman) Film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, Ekşi yorumları, incelemesi, IMDb puanı, vizyon tarihi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

27 Ağustos 2021‘de vizyona girecek olan ABD yapımı filmdir. Toplam 1 saat 31 dakikadan oluşan film, korku ve gerilim filmidir. Filmin yönetmenliğini Nia Dacosta üstlenirken, senaryosunu Jordan Peele, Win Rosenfeld ve Nia Dacosta kaleme aldı. Film, Bernard Rose’un ‘Candyman‘ ve Clive Barker’ın ‘The Forbidden’ adlı eserinden esinlenilerek beyazperdeye uyarlandı.

Filmin oyuncu kadrosunda Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart, Colman Domingo ve Kyle Kaminsky gibi isimler yer alıyor. 25 milyon dolarlık bütçe ile çekilen film, IMDb‘de 6,2’lik puana sahip oldu.

Filmin orijinal adı Candyman‘dır.

Şeker Adam’ın Laneti konusu

Filmin konusu, Şikago’da yaşanan bir kent efsanesini araştıran genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Rivayete göre Candyman, ayna karşısında adını beş kez söyleyen kişiye görünmektedir. Ancak onun ortaya çıkması, pek de iyi şeylere yol açmaz. Bir üniversitede yerel efsaneler üzerine tez çalışması yapan genç bir adam, eski bir batıl inanç haline gelen Candyman’i araştırmaya karar verir. Çevresindeki insanlar ona bu konuyu araştırmaması için uyarılarda bulunsa da, o söylenilenleri umursamayarak işe koyulur. Korkulacak bir şey olmadığını herkese kanıtlamak isteyen genç adam, ayna karşısına geçerek, yasaklı ismi beş kez telaffuz eder. Bu andan itibaren yaşananlar, hiç de genç adamın düşündüğü gibi olmaz.

Şeker Adam’ın Laneti oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart, Colman Domingo ve Kyle Kaminsky gibi isimler yer alıyor.

Yahya Abdul-Mateen II – Anthony McCoy
Teyonah Parris – Brianna Cartwright
Nathan Stewart – Jarrett-Troy Cartwright
Colman Domingo – William Burke
Kyle Kaminsky – Grady Greenberg
Vanessa Williams – Anne-Marie McCoy
Brian King – Clive Privler
Miriam Moss – Jerrica Cooper
Rebecca Spence – Finley Stephens
Carl Clemons-Hopkins – Jameson
Christiana Clark – Danielle Harrington
Michael Hargrove – Sherman Fields

Şeker Adam’ın Laneti vizyona girecek?

Film Türkiye’de ve Dünya’da 27 Ağustos 2021’de vizyonda olacak.

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.