Selim Arkan ‘dan Hukuk Öğrencilerine 5 Pratik Bilgi

06.05.2020
97
Selim Arkan ‘dan Hukuk Öğrencilerine 5 Pratik Bilgi

Üniversiteler kişinin kendini geliştirmesinde bir aracıdır. Ancak üniversitelerde verilen eğitimler kendi başına bir mesleği öğrenmek için yeterli değildir. Bu yazımızda sizlere Avukat Selim Arkan ‘dan Hukuk Fakültesi öğrencileri için Hukuk Fakültelerinde öğretilmeyen ancak kesinlikle bilinmesi gereken 5 faydalı bilgiyi sıralayacağız.

Avukat Selim Arkan ‘dan Hukuk Öğrencilerine 5 Pratik Mesleki Öneri

Hızla gelişen teknolojiler ve küreselleşmenin getirdiği etkiler ile dünya her geçen gün gelişiyor, mesleklere de gün be gün farklı konular dahil oluyor. Gelişen dünyada meslekler de bu değişimden nasibini alıyor. Ancak günümüzde bu değişimi üniversitelerin yakalayıp eğitimini vermesi uzun zaman alabiliyor. Bu nedenle öğrencilerin, eğitimini aldıkları meslekleri hakkında kendilerini geliştirmesi, diğerlerinden bir adım öne çıkması ve fark yaratması için öğretim kurumları dışında da kendini geliştirmeye devam etmesi gerekiyor. Avukat Selim Arkan konuyla ilgili olarak “Hukuk Fakültelerinde pratik beceriler öğretilir ve gelecek avukat adayları için bu güzel bir kariyer başlangıcıdır. Fakat işinde iyi bir avukat olmak olmak için bu eğitimler yeterli değildir.Avukat adaylarına eğitimleri boyunca teorik tüm bilgiler öğretiliyor fakat hukuk bürosu yönetimi, müşteri ilişkileri, iş takip sistemleri gibi birçok hayatı ve pratik bilgi için eğitim verilemiyor. Bu nedenle işinde farklı noktalara gelmek isteyen avukat adaylarının bu alanlarda da kendisini geliştirmesi gerekiyor.” diyor.

Başarılı bir hukuk uygulaması yürütmek ve hizmet vermek için günlük pratik becerilerin hukuk fakülteleri eğitiminde yer bulamadığını da vurgulayan Avukat Selim Arkan, çoğu mezun, uzun vadede karlı ve son derece pratik olarak yönetilebilecek hukuk uygulamak yöntemlerinden yoksundur diyor ve bu uygulamaları şu şekilde sıralıyor;

Selim Arkan’dan Avukat Adaylarına 5 Pratik Öneri

Muhasebe Yönetimi

Avukat ve avukat adaylarının iş süreçlerinin önemli parçalarından biri de muhasebe bilgisidir. Bir avukat ve avukat adayının etkin faturalandırma, faturalandırma ve muhasebe süreçleri olmadan takip etmek neredeyse imkansızdır.

Görev Dağılımı ve Yönetimi

Bir hukuk bürosu yönetmek dışarıdan bakıldığında kolay gözükebilir, ancak sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü hukuk bürosu yönetmek bir müvekkili temsil etmekten çok daha fazlasını gerektirir. Hukuk bürosu yönetimi sırasında çalışanlarınızı yönlendirmeniz, görev dağılımında etkili olmanız ve günlük iş işleyişini de yönetmeniz gerekir. Bu nedenle bir avukat için görev yönetimi oldukça önemli bir pratik uygulamadır.

Müvekkil ile Etkili İletişim

Hukuk Fakültesi’nde öğretilmesi gereken en pratik uygulamalardan biri de kuşkusuz etkili müvekkil yönetimidir. Sonuçta bir avukatın yetkin bir iletişimci de olması gerekir. Bu aynı zamanda hukuk alanında müşterilerin en çok şikayet ettiği durumlardan biridir. Bu nedenle bir avukatın veya avukat adayının etkili iletişim araçları ve tekniklerini de biliyor olması gerekir.

Hukuk Ağını Genişletmek

Bir avukat için yeni müşteriler kazanmanın en iyi yollarından biri meslektaşları ile bağlantıda olmak ve ağını genşletmesidir. Eskiden yeni müşteri kazanmanın etkili yolu geleneksel yz yüze iletişim ağı kurmaktan geçiyordu. Fakat artık durum eskisinden biraz daha farklı. Artık avukatların bunun için birden fazla seçeneğe sahip. Bu ağlar online ağlardan geçiyor. Online ağları etkili kullanmak bir avukatın veya hukuk bürosunun için yeni müşteri kazanması için en etkili yöntemdir.

Doğru Teknolojiyi Seçmek

Avukatlar için en önemli pratik bilgilerden biri de gelişen teknolojileri takip etmek ve kendisine uygun olanı seçmektir. Teknoloji birçok alanda olduğu gibi hukuk alanında da iş süreçlerini kolaylaştıran bir etkendir. Doğru teknolojileri seçerek hem hukuk firmanızın iş süreçlerini basitleştirebilir hem de hukuki uygulamanız kolaylaşır hem de uzun vadede paradan tasarruf sağlarsınız.

Avukat Selim Arkan ile iletişim için> http://www.selimarkan.com/

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.