Senem Toluay Ilgaz Kimdir? Haber Global Spikeri

Senem Toluay Ilgaz kimdir? Hayatı, kariyeri, biyografisi, nereli, kaç yaşında, burcu, evli mi, instagram hesabı, twitter hesabı, Haber Global Spikeri, boy kilo, yaş gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

11.06.2021
Senem Toluay Ilgaz Kimdir? Haber Global Spikeri

Senem Toluay Ilgaz kimdir? Hayatı, kariyeri, biyografisi, nereli, kaç yaşında, burcu, evli mi, instagram hesabı, twitter hesabı, Haber Global Spikeri, boy kilo, yaş gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

1973 yılında Bingöl’de hayata gözlerini açtı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. 2006 yılında Kerem Ilgaz ile evlendi ve bu evlilikten iki çocukları oldu.

Kariyeri

Üniversite yıllarındayken Hür FM’in haber merkezinde çalışmaya başladı. Daha sonra Radyo Foreks’te editör ve muhabir olarak görev aldı. CNN Türk kanalının kurulmasının ardından burada çalışmaya başladı ve muhabirlik, editörlük ve sunuculuk gibi görevleri üstlendi. CNN Türk’te hafta sonu haber bültenlerinin yanı sıra Ajans programını sundu. Yaklaşık 10 yıl boyunca CNN Türk kanalında çalıştıktan sonra 2008 yılında oradan ayrılıp TRT Türk kanalına geçiş yaparak Dünyamız Detay ve Dünya Bülteni programlarını sundu. Bir dönem Star TV’de yayınlanan Günaydın Türkiye programında ve Best Fm’in haber merkezinde görev aldı. 2011 yılında  AL Jazeera Türk kanalına geçti ve 4 yıl boyunca burada çalıştı. Ardından 2015 yılında Habertürk kanalına transfer olarak haber bülteni, Haber +, Gündem ve Öncesi Sonrası gibi programların sunuculuğunu üstlendi. Bunun yanında Enine Boyuna isimli tartışma programının da moderatörlüğünü yaptı. 2018 yılında Habertürk’ten ayrılarak kısa bir süre TR24 kanalında çalıştı. Daha sonra aynı yıl içinde Haber Global’e transfer oldu. Haber Global’de ilk olarak

13’ten 16’ya ve Gün İçinden isimli haber kuşaklarını sundu. Günümüzde hala Haber Global kanalındaki kariyerini sürdüren Ilgaz, Neden? isimli tartışma programı ile ekranlarda yer almaya devam etmektedir.

Senem Toluay Ilgaz ekşi sözlük yorumları

– Türkiye’nin en iyi 5 haber spikerinden bir tanesidir.

Muhabir kökenli olmasının etkilerini ekrana yansıtan bir güzeldir.

– Sunuculuğuna güvendiği için kendisini boya kazanına daldırıp çıkarma gereksinimi hissetmeyen; sade görünümlü, diksiyonu ve moderatörlüğü başarılı hanım.

– Büyük ihtimalle Türkiye’nin en iyi kadın moderatörü…

Senem Toluay Ilgaz Yaşı

48

Boyu

1.70

Senem Toluay Ilgaz Kilosu

57

Senem Toluay Ilgaz Nereli

Bingöl

Instagram hesabı

@ilgazsenem

Burcu

Evli mi?

Kerem Ilgaz ile Evlidir.

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.