Sense8 Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Sense8 Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Sense8 dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç sezon, kaç bölüm, İMDb puanı, yorumları, ekşi, Rotten Tomatoes, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsin.

Sense8 Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Sense8 dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç sezon, kaç bölüm, İMDb puanı, yorumları, ekşi, Rotten Tomatoes, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsin.

Dizi hakkında

Dizi, 5 Haziran 2015’de yayınlanmaya başlayan Amerikan yapımı bilimkurgu ve drama dizisidir. Wachowski kardeşler tarafından Netflix için hazırlanan dizi yayınlandığı dönemde oldukça büyük ilgi gördü. Lana ve Lilly Wachowski ile J. Michael Straczynski tarafından kaleme alınan yapımın yönetmenliğini de tasarımını da aynı isimler yaptı. Dizinin kadrosunda Aml Ameen, Doona Bae, Jamie Clayton, Tina Desai, Tuppence Middleton, Max Riemelt, Miguel Ángel Silvestre, Brian J. Smith, Freema Agyeman, Terrence Mann, Anupam Kher, Naveen Andrews, Daryl Hannah ve Toby Onwumere gibi isimler yer alıyor. Toplam 2 sezon 24 bölümden oluşan yapım 2015’ten 2018 yılına kadar farklı aralıklarla yayınlandı. İMDb‘de 134 bin kişi tarafından oylanan dizi, 8,3’lik puana sahip oldu.

Sense8 dizi konusu

Dizi, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan sekiz yabancının birbirleriyle olan duyusal iletişimlerini konu alır. Matrix ve Babylon 5’ın yaratıcılarının elinden çıkan bu harika gerilim dizisinde, telepati yoluyla birbirlerinin hayatını yaşayabilen sekiz kişinin hikayesini izliyoruz. Wachowski Kardeşler’in 10 bölüm olarak planan dizisi, dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan ve gizemli bir şekilde birbirleriyle bağlantıları olan 8 ayrı kişiyi merkezine alacak. Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’yu mesken tutacak Sense8; her bölümde buralarda yaşayan bir karakteri yakından tanıtacak. Bu 8 kişiden bazıları bir araya gelmeye çabalarken, bazıları ise birbirini öldürmeye çalışacak. Dünyanın farklı yerlerindeki sekiz yabancı bir anda telepati yoluyla iletişim kurmaya başlar. Çok geçmeden bu yeteneklerinin onları hedef haline getirdiğini keşfederler.

Sense8 oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda Aml Ameen, Doona Bae, Jamie Clayton, Tina Desai, Tuppence Middleton, Max Riemelt, Miguel Ángel Silvestre, Brian J. Smith, Freema Agyeman, Terrence Mann, Anupam Kher, Naveen Andrews, Daryl Hannah ve Toby Onwumere gibi isimler yer alıyor.

Doona Bae – Sun Bak
Jamie Clayton – Nomi Marks
Tina Desai – Kala Dandekar
Tuppence Middleton – Riley Blue
Max Riemelt – Wolfgang Bogdanow
Miguel Ángel Silvestre – Lito Rodriguez
Brian J. Smith – Will Gorski
Daryl Hannah- Angelica Turing
Freema Agyeman – Amanita Caplan
Alfonso Herrera – Hernando Fuentes
Terrence Mann – Whispers
Eréndira Ibarra – Daniela Velázquez
Naveen Andrews – Jonas Maliki

Sense8 dizi yorumları

lgbti hareketini ve pride/onur yürüyüşlerini en çok konu edinen dizilerden olmuş.

-Evsizkedi (Ekşi Sözlük)

cloud atlas’ın aynı zaman düzlemi içinde geçeni. bi olayı yok. wachowski’ler zaten sonsuz puan kaybetmişlerdi, bu da son darbe oldu. edit: izledikçe sevdim aslında. birbirlerini tamamlamaları çok iyiydi. kurgusu açıldı. ilk 6-7 bölüm için üstteki entry geçerlidir :p

-Bendebiliyorum (Ekşi Sözlük)

dört bölümünü de tek bir solukta izlediğim dizi. ve diyebilirim ki uzun bir film olmuş. harry potter okuyanlar bilir, hortkuluk mantığı var gibi duruyor.

-goks (Ekşi Sözlük)

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR