Sessizliğin Müziği Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Sessizliğin Müziği (The Music of Silence) filmi, konusu, oyuncuları, ekşi, imdb, fragman, kitap, izle,film yorumları, kaç dakika, yorumları, filmi yorum gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

07.09.2021
Sessizliğin Müziği Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Sessizliğin Müziği (The Music of Silence) filmi, konusu, oyuncuları, ekşi, imdb, fragman, kitap, izle,film yorumları, kaç dakika, yorumları, filmi yorum gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Film Hakkında

Michael Radford’un yönetmen koltuğuna oturduğu İtalya’nın en önemli müzisyenlerinden Bocelli’nin hayatının anlatıldığı 2017 yapımı filmdir. La musica del silenzio ismi ile tanıtılan film dünyada The Music of Silence ismi ile bilinmektedir. Başrollerinde usta oyuncu Antonio Banderas, Jordi Molla ve Toby Sebastian gibi isimlerin yer aldığı filmde Luisa Ranieri, Alessandro Sperduti ve Paola Lavini gibi isimler de yer alıyor.

Ünlü tenor Andrea Bocelli’nin inişli çıkışlı hayat hikayesinin anlatıldığı ve biyografi türünde olan film toplamda 1 saat 55 dakikadan oluşuyor. Filmin imdb puanı ise 6,6’dır.

Sessizliğin Müziği Filmi Konusu

Sonunda körlüğüne yol açan ciddi bir göz rahatsızlığıyla dünyaya gelen Bocelli, yine de tutkusuna doğru büyük hırsları tarafından yönlendirilen zorlukların üstesinden gelir. Günlük görevinin sessiz takibi devam ediyor.

22 Eylül 1958 tarihinde İtalya’da doğan Bocelli’nin Glokom hastalığından dolayı zaten az gören gözleri, 12 yaşında futbol oynarken kafasını çarpıp beyin kanaması geçirince tamamen kör olur. Babası Alessandro, oğlunun müziğe olan tutkusunu görüp onu müzik okuluna yollar. Notalarla yaşamaya başlayan adamın tutkusu zorlukların üstesinden gelecektir.

Sessizliğin Müziği Filmi Oyuncuları (Cast)

Başrollerinde usta oyuncu Antonio Banderas, Jordi Molla ve Toby Sebastian gibi isimlerin yer aldığı filmde Luisa Ranieri, Alessandro Sperduti ve Paola Lavini gibi isimler de yer alıyor.

Karakterleri

Antonio Banderas – Maestro
Jordi Mollà – Sandro
Toby Sebastian – Amos
Luisa Ranieri – Edi
Alessandro Sperduti – Adriano
Antonella Attili – signora Giamprini
Paola Lavini – Owner’s wife
Ennio Fantastichini – zio Giovanni
Daniel Vivian – Uomo Russo
Nadir Caselli – Eleonora
Anthony Souter – Umberto
Francesco Salvi – Ettore
Cesare Cremonini – Boccacio Owner
Francesca Prandi – Katia
Carlo Tozzi – Priest 1970
Mariella Lo Sardo – zia Olga
Emanuela Aurizi – Oriana
Jacopo Iebba – Amos
Matteo Pittiruti – Amos
Adele Tirante – zia Ines
Martina Catalfamo – Antonella

Fragman

Sessizliğin Müziği Filmi Yorumları (Ekşi)

ünlü tenor andrea bocelli’nin hayatının anlatıldığı 2017 yapımı biyografi filmi. doğuştan görme sorunu olan amos, futbol oynarken başına top gelince görme duyusunu kaybeder ve artık tamamen bir engellidir. zaman geçtikçe amos, kendisine engelliler gibi davranılmasına onlara verilen işlere/mesleklere karşı duracak ve görme engeli olsa da normal insanlar gibi yaşayabileceğini kanıtlayacaktır. böylece bir yandan hukuk okurken bir yandan da bir gece kulübünde müzisyenlik yapar. çok güzel söyler fakat müzik eleştirmenleri ve yapımcılarınca onda müzik yapacak kabiliyet, opera söyleyecek yeteneğin zerresi yoktur…
işte “senden bir halt olmaz, boşuna şarkı söyleme” denilen bir adamın, nasıl dünyanın en meşhur tenorlarından biri olduğunu öğreniyoruz bu filmle.
şahsen ortalama bir biyografi filmi; anlatımı ve karakter aktarımı daha iyi olmalıydı. zamanın sürekli üçer beşer yıl ileriye akıyor olması da seyir zevkini baltalıyordu. yüzüne karşı birden fazla kere başarılı olamayacağı söylenen bir adamın özellikle gençlere örnek başarısı daha iyi aktarılmalıydı. buna rağmen pişman etmeyen bir yapım.

  • shishkabob

Yarım Film | Konusu | Oyuncuları | Çağıl N. Aydoğdu

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.