Şeytan Dünya’ya İnerse? Lucifer (Dizi) İnceleme - Yorum Güncel

Şeytan Dünya’ya İnerse? Lucifer (Dizi) İnceleme

08.11.2019
Şeytan Dünya’ya İnerse? Lucifer (Dizi) İnceleme

Lucifer dizi fantastik konulu uzun soluklu bir dizi izlemek isteyenler için güzel bir yapım. Lucifer dizisi hakkında merak edilen konusu, oyuncuları, imdb puanı, kaliteli mi gibi soruların yanıtını yorumguncel.com’dan bulabilirsiniz.

Lucifer dizisi Tom Kapinos tarafından yaratılan Amerikan yapımı polisiye-komedi ve fantastik türlerinin bir araya geldiği bir dizidir. Dizinin senaryosu Mike Casey tarafından kaleme alındı. Dizi 3 sezon’un ardından iptal kararı alındı. Lucifer dizisinin ekrana veda etmesi ile izleyiciler Twitter üzerinden başlatığı #Luciferukurtar etiketi ile devam etmesi için kampanya başlattı. İzleyicilerin isteğini geri çevirmeyen yapımcılar Netflix platformu ile anlaşma sağladı. Dizi o günden bu yana Netflix platformunda devam etmektedir.

Lucifer ne demek?

Lucifer Şeytan olarak bildiğimiz dinsel karakterin diğer adlarından biridir.

Lucifer Dizi Konusu

Lucifer, Tanrı’nın en gözde meleği iken babasına yani tanrıya karşı savaş açar. Bu savaş sonucunda Lucifer’ın cezası da Cehennemin Efendisi olmaktır. Uzunca süre cezasını çeken Lucifer cehennemde dünyadaki kötüleri cezalandırmaktan sıkılır ve Cehennemden kaçarak dünyaya gider. Dünya’da Amerika-Los Angeles’da yaşamaya başlayan Lucifer ihtişamı ve çekiciliği ile dünyada sefa sürmektedir. Tanrı tarafından gönderilen abisi Amenadiel, kardeşi Lucifer’ı geri götürmek ile görevlendirilir. Bir yandan Lucifer ilk görüşte aşık olacağı kadın Chloe Decker ile karşılaşır. Decker dizide cinayet davalarını çözen bir dedektiftir. Chloe’ye yakın olmak için özel güçleri ile insanları konuşturarak cinayet davalarına yardım etmeye başlar. Ancak tek sorun Lucifer, sadece Chloe’nin yanında bir ölümlüye dönüşmektedir.

Lucifer Dizi Oyuncular

Lucifer dizisi oyuncu kadrosu
Lucifer Dizisi Oyuncuları

Tom Ellis – Lucifer

Lauren German – Chloe Decker (Dedektif)

Kevin Alejandro Dan Espinoza

D.B Woodside Amanadiel

Lesley-Ann Brandt Mazikeen (İblis)

Kevin Rankin Dr. Linda

Rachael Harris Trixie

Lucifer Dizisi Kaç Sezon? Kaç Bölüm?

Lucifer dizisi Ocak 2016 yılında Fox’da yayınlanmaya başladı. Mayıs 2018 yılında dizinin yapımcıları 4.sezonun iptal edildiğini açıkladı. Dizi buradan sonra yayın hayatına Netflix platformundan devam etti. Fox kanalında 3 sezon 57 bölümü bulunan dizi, Netflix platformunda yayınlanan 4.sezonunda 10 bölüm yayınladı. Toplamda 67 bölümü bulunmaktadır.

Lucifer Dizisi Imdb puanı

Dizi imdb’de 171bin oy ile 8.2 puanına sahip.

Lucifer dizisi Yorum (Bize Göre)

Lucifer dizisi dinsel konuları ile kimileri için ilgi çekici veya itici bir konusu olabilir. Ancak dizide herkesin bildiği dinin başlangıcı ve melekler ve görevleri dışında dine atıfta bulunan bir dizi olmadığı konusunda uyaralım öncelikle. Konusu bakımından Şeytan dünyaya inse ne olur? Düşüncesi ile ilgi çekici olan dizi aynı zamanda eğlenceli de. Kimi zaman duygusal kimi zaman can sıkıcı sahneleri ile sizi kendine bağlamayı başarıyor. Hele ki muhteşem İngiliz aksanı ile sizi büyüleyen bir Tom Ellis’de varken bu diziyi izlememek elde değil.

*Yazının bu kısmı Lucifer dizisi hakkında spoiler içerebilir.

Şeytan karakterinin bu kadar iyi yansıtıldığını başta pek kabullenemesek de aslında dizide kötü yansıtılanları yargılamadan önce durup düşünmenizi istiyor sizden. Bence eğlenceli bir dizi için fazla derin bir teması var. Dizi bunun yanında kötü kabul edilen kişilerin de değişebileceğine değiniyor. Dizide Lucifer daha iyi olabilmek ve insanları anlayabilmek için psikoloğa gider. Dr. Linda ile Lucifer arasında geçen konuşmalar dizide aslında hepimizin sorgulaması ve durup düşünmesi gereken şeylere dönüşüyor.

Dizinin aslında en temelinde vurguladığı mesaj da yaşadığınız ve karar verdiğiniz her kötü kararın sonucunu tanrıya atmaktan vazgeçmek gerektiği. Lucifer yaşadığı her şeyin suçlusunu babası olarak görür. Ancak asıl sorumlusu kendisi ve verdiği kararlardır. Bu aslında hangi dine mensup olursa olsun tüm insanlık için bir sorun bence.

Lucifer dizisi Netflix platformuna geçmesi ile daha farklı bir konsept ve farklı sınırları olan bir yapıma dönüştü. Dizinin 4.sezon incelemesi için bizi takip etmeyi unutmayın.

Bu içeriği oyla!
[Total: 1 Average: 5]
YORUMLAR