Shameless’ın Fiona Gallagher’ı Emmy Rossum kimdir?

13.01.2020
Shameless’ın Fiona Gallagher’ı Emmy Rossum kimdir?

Emmy Rossum kimdir? sorusu sıkça aranıyor. Emmy Rossum yaşı, boyu, nereli, kilosu, oynadığı diziler, instagram hesabı, sevgilisi, Shameless dizisi, Fiona karakteri, oyunculuk kariyeri, evli mi? Shameless dizisinden neden ayrıldı? Gibi sorularınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

Emmy Rossum, 12 Eylül 1986’da Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde dünyaya geldi. Bekar olan annesi Cherly Rossum tarafından büyütülen Emmy, babasını hiç görmemiş ve babası olmadan büyümüştür. Tam adı Emmanuelle Grey Rossum’dur. Küçük yaşlardan itibaren opera eğitimi alan Rossum, ilk başarılı film deneyimini de The Panthom of Opera filmiyle yaşamıştır. 1996 yılında küçük yaşlarda atıldığı oyunculuk kariyeri, oynadığı filmlerden ziyade Shameless dizisindeki Fiona Gallagher dizisi ile olmuştur.

Shameless dizisi ve Fiona karakteri

Emmy Rossum, Shameless dizisinde 6 kardeşin en büyüğü olan Fiona Gallagher karakteri ile tanınırlığını arttırdı. Dizi Amerika Birleşik Devletleri’nde Showtime kanalının en sevilen dizi içeriklerinden biri oldu. Emmy Rossum’ın da karakteri hikayesi ile daha da ilgi çekti. Rossum dizinin 7. Sezonunda yönetmenlik koltuğuna da oturmuştur. Dizinin müstehcenlik içermesinin hayatını çok etkilediğini birkaç  röportajında dile getirmiştir.

Emmy Rossum Shameless’tan neden ayrıldı?

 Dizide, William H. Macy, Cameron Monaghan, Jeremy Allen White, Emma Kenney, Ethan Cutkosky gibi isimler ile birlikte rol alan sempatik isim dizinin 9. Sezonunda kendi isteği ile ayrılmıştır. 8. Sezonda dizinin bir diğer başrol oyuncusu William H. Macy ile aynı ücreti almadığı gerekçesi ile dizi yapımcıları ile görüşen Rossum, talebini yapımcılara kabule ettirmişti. Ancak bir sezon sonra diziden kendi isteği ile ayrılma kararı aldı. Buna rağmen yapımcılar Rossum’ın istediği zaman diziye geri dönebileceği açıklaması yaptı. Fiona’nın Shameless macerasına tamamen veda ettiğini söyleyemeyiz.

Özel hayatı

Emmy Rossum, Justin Siegel ile 2008 -2010 yılları arasında evli kaldı ardından ayrıldı. Mr Robot’un yapımcısı olan Sam Esmail ile evlenen Rossum’un bu evliliği devam etmektedir.

Yaşı – Kaç Yaşında?

33

boyu

1.70

Kilosu

55

Evli mi?

Sam Esmail ile evli

Instagram Hesabı

@emmy

Oscar Ödüllü Rami Malek Kimdir? | Hayatı – Kariyeri

Victoria Dizisinin Yıldızı Jenna Coleman Kimdir?

YORUMLAR

canlı tv izle