Sıcak Kafa Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

01.12.2022
Sıcak Kafa Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Sıcak Kafa dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, imdb puanı, ekşi yorumları, 2.sezon ne zaman, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

2 Aralık 2022’de Netflix Türkiye tarafından yayınlanan Netflix Türkiye orijinal dizisidir. Yazar Afşin Kum‘un aynı adlı eserinden uyarlanan dizinin yönetmenliğini Mert Baykal ve Umur Turagay üstlendi.

Dizinin senaryosunu ise Mert Baykal, Müjgan Ferhan Şensoy, Zafer Külünk ve Gökhan Şeker üstlendi.

Dizinin oyuncu kadrosunda Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Haluk Bilginer, Tilbe Saran, Gonca Vuslateri, Şebnem Hassanisoughi gibi isimler yer alıyor.

Toplam 8 bölümden oluşacak olan dizi macera, dram ve gizem türünde yer alıyor.

Dizi uluslararası arenada ‘Hot Skull’ adı ile yayınlanacak.

Dizi İstanbul’da çekil ve yapımını TİMS Production üstlendi.

Sıcak Kafa dizi konusu

Dizinin konusu, İletişim yoluyla yayılan bir salgının pençesindeki distopik bir dünyada, hastalığa bağışıklık kazanmış olan dil bilimci Murat Siyavuş acımasız bir kurumun hedefi hâline gelir.

Dünya gizemli bir salgının etkisi altındadır. Dil ve konuşma yoluyla yayılan bu salgından sadece eski bir dil bilimci olan Murat Siyavuş etkilenmez. Salgınla Mücadele Kurumu, hastalıktan kurtulan tek kişi olan Murat’ın peşine düşünce genç adam, saklandığı kurtarılmış bölgeden çıkmak zorunda kalır.

Korunaklı alanından çıkan Murat Siyavuş, salgının etkisi altına aldığı İstanbul’un gizemli yerlerinde hastalığın mirası olan “sıcak kafa”sının sırrını ortaya çıkarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Sıcak Kafa dizi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Haluk Bilginer, Tilbe Saran, Gonca Vuslateri, Şebnem Hassanisoughi gibi isimler yer alıyor.

Osman Sonant – Murat Siyavuş
Hazal Subaşı – Şule
Şevket Çoruh – Anton
Haluk Bilginer – Fazıl
Tilbe Saran
Gonca Vuslateri – Yasemin
Özgür Emre Yıldırım
Barış Yıldız
Arda Anarat
Furkan Kalabalık
Kubilay Tunçer
Erdem Akakçe
Şebnem Hassanisoughi – Canan

Fragmanı

YORUMLAR