Şikago Yedilisinin Yargılanması Film | Konusu | Oyuncuları

Şikago Yedilisinin Yargılanması filmi, (The Trial of the Chicago 7) konusu, oyuncuları, karakterleri, Netflix filmleri, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, yorum, cast, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel’den yanıt bulabilirsiniz.

12.10.2020
Şikago Yedilisinin Yargılanması Film | Konusu | Oyuncuları

Şikago Yedilisinin Yargılanması filmi, (The Trial of the Chicago 7) konusu, oyuncuları, karakterleri, Nteflix filmleri, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, yorum, cast, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

Film, 16 Ekim 2020’de Netflix tarafından yayınlanacak olan orjinal Netflix içeriğidir. Yönetmenliğini ve senaryosunu Aaron Sorkin‘ın üstlendiği filmin yapımcılıklarını Stuart M. Besser, Matt Jackson, Marc Platt ve Tyler Thompson gibi isimler üstleniyor. Film, Chicago’daki 1968 Demokratik Ulusal Kongresi’nde isyanları kışkırtmak amacıyla komplo kurmakla ve eyalet sınırlarını aşmakla suçlanan bir grup Vietnam Savaşı karşıtı protestocu olan Chicago Seven adlı grubun gerçek hikayesinde uyarlandı. Filmin kadrosunda Sacha Baron Cohen, Eddie Redmayne, Joseph Gordon-Levitt, Yahya Abdul-Mateen II ve Michael Keaton gibi isimler yer alıyor. Tarihi drama türündeki yapım, oyuncu kadrosu ile dikkat çekerken, çekim teknikleri ve olayların işlenişi açısından da iddialı bir yapım.

Şikago Yedilisinin Yargılanması konusu

Filmin konusu, Barışçıl olarak başlayan bir protesto, polisle şiddetli bir çatışmaya dönüşür. Çatışmaları tarihin en kötü şöhretli davalarından biri izler. The Trial of the Chicago 7, Chicago’daki 1968 Demokratik Ulusal Konferansı’nda Vietnam Savaşı ve karşı kültür protestoları düzenleyen ve federal hükümet tarafından komplo ve ayaklanmaya teşvik ile suçlanan yedi sanığın 1969 yılında görülen meşhur duruşmasına odaklanıyor. Chicago 1968’de Demokratik Pary Konvansiyonu, Tom Hayden liderliğindeki ılımlı Demokratik Toplum İçin Öğrenciler ve Abbie Hoffman ve Jerry Rubin liderliğindeki militan Hippiler gibi aktivistlerin protestolarıyla karşılanır ve yerel yetkililerle şiddetli çatışmalara yol açar. Sonuç olarak, suçlanan elebaşlarından yedi tanesi, olaya karışmayan Kara Panterlerden Bobby Seale de dahil olmak üzere düşman Nixon yönetimi tarafından komplovari suçlamalarla yargılanıyor. Yargıç Hoffman’ın başkanlık ettiği (İlişkisi yok) ve gönülsüz ama görevli Richard Schultz tarafından yargılanan adil olmayan bir duruşma vardır.

Şikago Yedilisinin Yargılanması oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin kadrosunda Sacha Baron Cohen, Eddie Redmayne, Joseph Gordon-Levitt, Yahya Abdul-Mateen II ve Michael Keaton gibi isimler yer alıyor.

Sacha Baron Cohen – Abbie Hoffman
Eddie Redmayne – Tom Hayden
Joseph Gordon-Levitt – Richard Schultz
Yahya Abdul-Mateen II – Bobby Seale
Michael Keaton – Ramsey Clark
Frank Langella – Judge Julius Hoffman
John Carroll Lynch – David Dellinger
Mark Rylance – William Kunstler
Alex Sharp – Rennie Davis
Jeremy Strong – Jerry Rubin
Noah Robbins – Lee Weiner
Daniel Flaherty – John Froines

Film fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle