Simon Leviev Kimdir? Tinder Avcısı Simon Gerçek Mi? - Yorum Güncel

Simon Leviev Kimdir? Tinder Avcısı Simon Gerçek Mi?

06.02.2022
Simon Leviev Kimdir? Tinder Avcısı Simon Gerçek Mi?

Simon Leviev kimdir, Tinder Avcısı Simon, ekşi, sevgilisi, website, gerçek mi, tinder, instagram hesabı, Shimon Yehuda, gerçek adı, Tinder Avcısı yorumları, ekşi gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Simon Leviev Kimdir?

Shimon 1990 yılında İsrail’in Bnei Brak şehrinde, Tel Aviv’in doğusunda dünyaya geldi. 15 yaşındayken ailesinin arkadaşları ile birlikte ABD’de Brooklyn, New York’ta yaşamaya başladı. Daha sonra kredi kartlarını kötüye kullanmakla suçuyla suçladı. 2010 yılında bir uçuş eğitimi almak için ilgili bir okuda eğitime gitti. İlk suçunun 2011 yılında çalıntı çekleri bozdurmak için hırsızlık, sahtecilik ve dolandırıcılık ile suçlanması olduğu bilinmektedir. Bu olayda kaynaklara göre bir aileye çocuklarına bakıcılık yaparken diğeri bir başkasının evlerinde tamirci olarak çalışırken aileye ait çek defterini çaldı. Mahkemeye hiç çıkmadı.

Felicity Morris tarafından yapılan röportajlara göre, Leviev gençliğinden beri çek dolandırıcılığı gibi küçük suçlar işledi. Daha sonra yasal adını Shimon Hayut’tan Simon Leviev olarak değiştirdi ve Leviev soyadını kullanarak “The King of Diamonds” olarak bilinen İsrailli bir işadamı olan Lev Avnerovich Leviev ile akrabaymış gibi yaptı.

Simon Leviev (doğum adı Shimon Yehuda Hayut), hırsızlık, sahtecilik ve dolandırıcılıktan hüküm giymiş İsrailli bir dolandırıcıdır. The Times of Israel’e göre, sadece 2017-2019 yılları arasında Avrupa kıtasındaki kurbanlardan bir Ponzi şeması kullanarak tahmini 10 milyon dolar dolandırmıştır. Suç faaliyetinin öyküsü, 2019’da Norveçli tabloid Verdens Gang için çalışan araştırmacı gazeteciler tarafından İsrailli gazeteci Uri Blau’nun desteğiyle Tinder Dolandırıcısı başlıklı bir makale yayınlanması ile ortaya çıktı. Leviev, 2015’te Finlandiya’da iki yıl, 2019’da İsrail’de 15 ay hapis cezasına çarptırıldı. 2019 itibariyle, hala Norveç, İsveç ve Birleşik Krallık gibi birçok ülkede dolandırıcılıktan aranmaktadır.

Leviev, 2022’nin Netflix Tinder Avcısı belgeseli ile yeniden gündem haline geldi. Hikayesinde bazı kurbanlarının anlattığı şekliyle anlatan bir belgeselin yayınlanmasının ardından The Washington Post’a göre; Tinder, uygulamalarından kullanıcıyı yasakladı.

Tinder Avcısı Simon Gerçek Mi?

Netflix’in yeni ilgi çeken belgeselinde anlatılan Tinder Avcısı gerçek bir olaydan uyarlandı.

Tinder Avcısı Simon Gerçek Adı Nedir?

Belgeselde gerçek adı Shimon Yehuda Hayut olan İsrailli adamın dolandırıcılık hikayesi ele alındı.

Instagram Hesabı

@simon__leviev__official

Tinder Avcısı Belgesel Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Tinder Avcısı Simon Ekşi Sözlük Yorumları

zenginden alıp fakire veren modern robin hood. he bu kardeşimizin masalında fakir olan kendisi ama olur o kadar.

  • nickimi veriyorum yaz

10 milyon dolar dolandirmis israil asilli adam.
suan netflix de belgeseli yayinlanmakta. belgeseli bir nevi “revenge”, yani intikam tadinda cekmisler. spoiler vermek istemiyorum, sonu süprizli, hukuk, polis, interpol, uluslararasi adalet arayisi icin acik bir tartisma alani birakmis.
olaylar internet devrinde geciyor. zaten simon elinden cep telefonunu düsürmüyor. instagram dan suan bende takip etmeye basladim, ordaki profili de klasik bir orta dogu zengini. lüks araclar, tasarim kiyafetler, özel jetler, mankenlerle helikopter ucuslari ve abartili yemekler size simon in bir milyoner/milyarder oldugu izlenimini veriyor. 100 binlerce takipcisi var.

  • perykizii

belgeseli izledim. ama resmen ceza almamış birinin gerçekten yüzü gosterilerek bir belgesel çekilebilir mi bilemedim. ismi, instagram hesabı, videolar vs belgesel için üretilmiş fake bir karakter sanırım. ya da ben çok şüpheciyim.
edit: ben şupheciymişim. 2 yıl önceki haberi buldum. adam gerçek. ilginç.

  • iyi biri

hakkında bir netflix belgeseli (bkz: tinder avcısı) çekilmiş ve şahsında bu vesile ile haberdar olduğumuz (çoğumuzun) dolandırıcılığı meslek haline getirmiş şahıs. ancak kafaları kurcalayan bir husus var. netflix belgeseli kimin yararına çekildi sonuç olarak. reklamın iyisi kötüsü olmaz diye bir söz vardır. ayrıca adamın onca dolandırıcılıktan sonra yargılanmaması birilerine ilham kaynağı olabilir.

  • sophie kowalski

demek ki netflix bu ülkeye gelse bırak belgeseli apayrı bir platform bile kurabilir dedirten şahıs.

  • koy domatesi partisi

şoklar içinde izlediğim belgesel.
hala hukuk sisteminin ne kadar zaaf ve açıkları olduğunu gösteriyor.
insana olan güven bu hızla sıfırlanacak.
bu arada yeterince tanımadan adamın büyülü dünyasına kapılıp kendini ona neredeyse adayacak hale gelen sevgili gold diggerlarımıza da üzülerek geçmiş olsun diyorum.
eminim aynı krediyi daha fakir birisi için çekmezlerdi. veya aynı tip daha fakir bi izlenim verse büyüsüne kapılmazlardı.

  • sexplotion
Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.