Sinema Severlere Özel Bu Haftasonu İzlenmesi Gereken Film ve Dizi Önerileri

En iyi yabancı diziler listesinde, imdb puanına göre şu ana kadar yapılmış izlenmesi gereken en iyi dizi önerilerine yer verdik. İşte trend olmuş klasik, yeni, aksiyon, tarihi, komedi, gerilim, korku, suç ve fantastik-bilim kurgu konularında, bitmiş veya devam eden en iyi yabancı diziler.

Sinema Severlere Özel Bu Haftasonu İzlenmesi Gereken Film ve Dizi Önerileri

Sürekli izleyeceğimiz ve keyif alabileceğimiz yeni bir dizi peşinde koştuğumuz bugünlerde dizilerin sinema sektörünü önüne geçmiş durumdadır. Hollywood’un en popüler oyuncuları bile artık bir dizi filminde hemen karşımıza çıkabiliyor. Son zamanlarda herkes tarafından çok sevilen Lost, Breaking Bad, Sopranos, Friends, Game of Thrones yayınladığı dönemde dünyada büyük yankılar uyandırmış ve hala sevenleri tarafından izleniyor. 25-30 sene öncesinde yayınlanan ve herkes tarafından keyifli izlenilen diziler hala izlenebiliyor.

En İyi Aksiyon

Tüm dünyada yayınlandığı zamanla herkes tarafından beğenilerek izlenen aksiyon dolu yabancı diziler bulunuyor. Bu aksiyon dizileri genellikle IMDb puanı yüksek olan diziler olarak karşımıza çıkıyor.

Dünyada yayınlandığı dönemde en yüksek IMDb puan sıralaması ile yer alan diziler şunlardır. Breaking Bad, Prison Break, The Walking Dead, Dexter, La Casa De papel, Homellont ve 24 şekilde yer alıyor.

Breaking Bad

Dünyada binlerce insan tarafından izlenen ve en iyi dizi unvanını kazanmış olan Breaking Bad yayınlandığı dönemde büyük ses getirmiş ve her sezon ivme kazanarak devam etmiştir. Dizide kanser olan bir kimya öğretmeninin ailesine ara kazanmak adına uyuşturucu yapımına başlanması ve öğrencisi Jese ile birlikte atıldığı maceraları anlatan bir dizi olarak ön plana çıkıyor. Dizinin muhteşem kurgusu ve karakterleri ile dünyada büyük ses getirmiştir.

Prison Break

Prison Break dizisinde işlemediği halde bir suçtan dolayı idam cezası verilen ağabeyini kurtarmak için çabalayan bir karakterden bahsediyor. Abisini kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini fark eden Michael Scofield yaptığı kaçırma planı üzerini konu alan Prison Break yayınladığı yıllarda adeta dünyayı kasıp kavurmuştu. Bir banka soygunu ile hapishanede ağabeyin yanına düşen Michael Scofield’ın sırtında yaptığı harita dövmesinin ile abisini peşine takarak maceralara atılmışlar.

The Walking Dead

Zombi çizgi romanından uyarlanan bol ödüllü The Walking Dead 16 mm filmlerle çekildiği ve oldukça iyi kurgulu hikayesi ile herkes tarafından beğenilerek izlenmişti. Geçirdiği bir trafik kaza sonrasında komadan uyanmasıyla artık dünyada zombilerin egemen olduğunu bir hikaye ile karşı karşıya kalıyor. Yukarıda bulunan yabancı film önerileri ile sizde kendi zevkinize uygun olanlarını seyredebilirsiniz.

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.