Sosyal Medya Fenomeni Berk Keklik Kimdir? (Uberkuloz)

15.05.2020
Sosyal Medya Fenomeni Berk Keklik Kimdir? (Uberkuloz)

Metroda çektiği bilgi yarışması videosu ile tanınan Uberkuloz kullanıcı adı ile ünlü olan Berk Keklik kimdir? Berk Keklik (Uberkuloz) yaşı, boyu, kilosu, Herman Tommeras, ekşi, hevesim yok, youtube, vine, nerede okuyor, annesi, şarkı, twitter, yaş gibi aramalarınız için yorumguncel.com

Sosyal medyada çektiği kısa video yani vine’ları ile tanınan Berk Keklik son zamanlarda İnstagram üzerinden Ragnarok dizi oyuncusu Herman Tommeras ile çektiği videolarla da adından söz ettiriyor. Komik videoları, mizahı ile ön plana çıkan isim son zamanların gündeminde yer aldı. Peki Uberkuloz kullanıcı adı ile tanınan Berk Keklik kimdir?

Berk Keklik (Uberkuloz) Kimdir? Hayatı

Berk Keklik Mayıs 2000 yılında Sivas’ta öğretmen bir anne ve okul müdürü bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası aynı zamanda eski Milli Güreşçi’dir. 20 yaşındaki oyuncu üniversite eğitimi için sınavlara ve yetenek sınavlarına girerek şansını denemiş ancak sosyal medyaya da yönelmesi ve tiyatro sevgisi ile eğitimine devam etmemiştir. Lise yıllarında bir öğretmeninin tiyatroyu aşılaması ile tiyatro aşığı olan Keklik tiyatro sahnelerinde de rol alıyor. Keklik ayrıca gitar, bağlama, klarnet, saksafon gibi müzik aletleri de çalmayı lise yıllarında öğrenmiş.

218 yılında yakın arkadaşları ile cal.mi.co isimli bir mizah sayfası kurdu ve buradan çektiği videolarını paylaştı. Ardından çektiği “Şarkıyı devam ettir maske kazan”, “metroda bilgi yarışması” gibi videoları ile dikkat çekti.

Uberkuloz aynı zamanda şarkıcı Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş’ın da yakın arkadaşı.

Uberkuloz ve Herman Tommeras

Netflix İsveç dizisi Ragnarok’ta Fjor rolü ile tanınan Herman Tommeras son zamanlarda sosyal medyada çektiği videolar ve canlı yayınları ile dikkat çekiyor. Yakın zamanda yine Tommeras’ın bir canlı yayınında yayına dahil olan Uberkuloz yani Berk Keklik farklı dilleri konuşmaya çalışan Tommeras’a Türkçe kelimeler öğretmeye çalışıyor. Sonucunda da komik videolar ortaya çıkıyor. Herman Tommeras’a “Sivaslıyız Gardaş” ve “Eyvallah” gibi Türkçe kelimeleri tekrar ettirmesinin yanında ona Türkiye’ye özel dansları öğretmesi ile de çokca konuşuldu.

Berk Keklik (Uberkuloz) Yaşı

2000 doğumlu fenomen 20 yaşında

Berk Keklik Boyu

Bilinmiyor

Nereli?

Sivas

Nerede Okuyor?

“Üniversite sınavına 2018 yılında girdim istediğim gibi bir sonuç elde edemedim, özel yetenek sınavlarına girdim fakat orada da durum aynı oldu. Yaz tatilinde uberkuloz olarak Instagram’a giriş yapıp video çekmeye başladım ve yapabildiğim en iyi şeyi icra ettiğimi fark ettim. Güldürmek. Kendim yazıp kendim oynuyorum ve eğleniyorum.”

Uberkuloz Twitter

@uberkuloz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle