Star Wars’un Kylo Ren’i Adam Driver Kimdir? Hayatı ve Filmleri - Yorum Güncel

Star Wars’un Kylo Ren’i Adam Driver Kimdir? Hayatı ve Filmleri

17.12.2019
Star Wars’un Kylo Ren’i Adam Driver Kimdir?  Hayatı ve Filmleri

2010’lu yılların son çok konuşulan filmlerinden biri olan Marriage Story filmindeki performansı ile dikkatleri üzerine çeken Adam Driver kimdir? Adam Driver kaç yaşında? Boyu, yaşı, kariyeri, Star Wars karakteri, oyunculuk hayatı, filmleri, Girls deki rolü, Marriage Story Charlie rolü, kısa saçlı hali, eşi, çocukları ve merak ettiğiniz her şey için yorumguncel.com’da kalın.

Star Wars filminin yıldız oyuncusu, Adam Driver bu kez karşımıza yeni bir dram filmiyle karşımıza çıkıyor. Scarlett Johansson ile birlikte başrolü paylaştığı ve Altın Küre’ye aday olan film Marriage Story daha çok konuşulacağa benziyor. Kylo Ren karakteri ile sevilen, Charlie rolü bizleri büyüleyen Adam Driver kimdir gelin hep birlikte bakalım.

Adam Driver Kimdir?

Adam Driver 19 Kasım 1983’te San Diego/ Kaliforniya Amerika’da dünyaya geldi. Sanatla daima iç içe olan Driver aynı zamanda Hollanda, İskoç, Alman ve İngiliz kökenlidir. 7 yaşında annesi ve kardeşi ile İndiana’ya taşınan Driver Mishawaka Lisesi’nde eğitimini tamamlamıştır. Liseden sonra drama için bir oyunculuk okuluna başvuran Adam, red cevabı alınca bir süre sonra Deniz Kuvvetlerine katılmaya karar verdi. İki yıl 8 aylık görevin ardından yeniden oyunculuk okuluna başvuruda bulundu. Bu kez kabul edilen başvurunun ardından Driver askeri görevine son vererek oyunculuk kariyerine yöneldi. Buradan 2009 yılında mezun oldu ve gelecekteki eşi Joanne Tucker ile tanıştı.  

Star Wars Kylo Ren rolü

Kariyeri

Juiliard Oyunculuk Akademisi’nden mezun olan Adam Driver New York’ta kariyerine devam etmeye karar verdi. Her yeni oyuncu gibi o da oyunculuğun yanında garsonluk ve busboyluk yaptı. İlk kez tv ekranlarında görünmesi 2009 yılında The Unusuals’ın dizisinin final bölümü ile oldu. 2011 yılında ilk kez Clint Eastwood’un draması J.Edgar filminin yapımcılığını üstlendi.

2012 yılında Adam Sackler rolü ile bir HBO dizisi olan Girls’de rol aldı. İlk hayran kitlesine burada ulaştı. Bu dizideki rolü ile 3 kez Emmy Adayı oldu. Aynı yıl Steven Spielberg’in Lincoln filminde rol aldı.

2013 yılında drama ve romantik komedi filmi olan Bluebird’de yer aldı. Ardından What If, Inside Llewyn Davis, Hungry Hearts gibi birçok yapımda yer aldı. Ancak asıl ününü 2014 yılında JJ Abrams’ın Star Wars: The Force Awakens filmindeki Kylo Ren karakteri ile sağladı. Bu filmin ardından Michael Scorsese’nin Silince filminde başrol olan Driver, burada Andrew Garfield ve Liam Neeson ile rol aldı.

Driver daha birçok yapımda yer almakla birlikte son dönem Scarlett Johansson ile birlikte bir Noah Baumbach filmi olan Marriage Story ile adından söz ettiriyor. Buradaki muhteşem performansı ile göz dolduran oyuncunun bu film ile ödüllerine yeni ödüller ekleyeceği kuşkusuz.

Marriage Story Charlie rolü ve Scarlett Johansson

Adam Driver kaç yaşında?

36

Adam Driver Boyu

1.89

Adam Driver Filmleri

2011- J Edgar

2012-Gayby

          Not Waving But Droving

            Frances Ha

            Lincoln

2013- Bluebird

            Inside Lyewyn Davis

             Tracks

             What If

2014-Hungry Hearts

           While We’re Young

           This is Where I Leave You

2015-Star Wars: The Force Awakens

2016-Midnight Special

         Paterson

          Silence

2017- The Meyerowitz Stories

            Logan Lucky

2017-Star Wars: The Last Jedi

2018-Black Klansman

          The Man Who Killed Don Quixote

2019-The Report

          The Dead Dont Die

           Marriage Story

           Star Wars: The Rise of Skywalker

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR