Subay ve Casus (An Officer and a Spy) Filmi | Konusu | Oyuncuları

Subay ve Casus (An Officer and a Spy) (J’Accuse) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Hangi ülke filmi, kaç yapımı, ekşi yorumları, trt2 film kuşağı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Subay ve Casus (An Officer and a Spy) Filmi | Konusu | Oyuncuları

Subay ve Casus (An Officer and a Spy) (J’Accuse) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Hangi ülke filmi, kaç yapımı, ekşi yorumları, trt2 film kuşağı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

30 Ağustos 2019‘da Venedik Film Festivali’nde ilk defa gösterime giren, Fransa, İtalya ortak yapımı filmdir. Toplam 2 saat 12 dakikalık süreye sahip olan film, tarihi, gerilim ve dram türünde yer alıyor. Film Türkiye’de 28 Ağustos 2020’de vizyona girdi. Filmin yönetmenliğini Roman Polanski üstlenirken, senaryosunu Roman Polanski ile birlikte Robert Harris kaleme aldı. Dizinin oyuncu kadrosunda Jean Dujardin, Louis Garrel, Emmanuelle Seigner, Grégory Gadebois, Hervé Pierre ve Wladimir Yordanoff gibi isimler yer alıyor. Robert Harris’ın aynı adlı eserinden uyarlanan yapım, 24 milyon dolarlık bütçe ile çekildi. Yapım IMDb‘de 13 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 7,2‘lik puana sahip oldu. Filmin Fransızca adı J’Accuse.

Subay ve Casus konusu

Film konusu, Subay ve Casus, 1894 yılında haksız yere vatana ihanet etmekten hüküm giyen ve Şeytan Adası’nda ömür boyu hapse mahkum edilen Yahudi asıllı Fransız subay Alfred Dreyfus’un hikayesini konu ediyor. Subay Alfred Dreyfus’un hayatı, casusluk yapmakla suçlanmasıyla altüst olur. Almanya’ya bilgi sızdırmakla suçlanan Dreyfus, ömür boyu hapis cezasına çarptırılarak Şeytan Adası’na gönderilir. Ancak çok geçmeden istihbarat biriminin başında bulunan Georges Picquart, bilgi sızıntısının devam ettiğini keşfeder.

Subay ve Casus (An Officer and a Spy) oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Jean Dujardin, Louis Garrel, Emmanuelle Seigner, Grégory Gadebois, Hervé Pierre ve Wladimir Yordanoff gibi isimler yer alıyor.

Jean Dujardin – Colonel Georges Picquart
Louis Garrel – Captain Alfred Dreyfus
Emmanuelle Seigner – Pauline Monnier
Grégory Gadebois – Hubert-Joseph Henry
Hervé Pierre – Charles-Arthur Gonse
Wladimir Yordanoff – Auguste Mercier
Didier Sandre – Raoul Le Mouton de Boisdeffre
Melvil Poupaud – Fernand Labori
Éric Ruf – Jean Sandherr
Mathieu Amalric – Alphonse Bertillon
Laurent Stocker – Georges-Gabriel de Pellieux
Vincent Perez – Louis Leblois
Michel Vuillermoz – Armand du Paty de Clam
Vincent Grass – Jean-Baptiste Billot
Laurent Natrella – Ferdinand Walsin Esterhazy
Bruno Raffaelli – Juge Delegorgue
Pierre Poirot – officier Vallecalle
Stéfan Godin – General Darr

Film yorumları

robert harris’in dreyfüs davası’nın sonrasını olabildiğince tarihi gerçeklere dayalı bir kurguyla anlattığı romanı. şimdilik ilk üçte biri tamamladım ve casus hikayelerinden pek hoşlanmayan biri olsam da gayet beğendim. kırmızıkedi’den bu hafta çıkan kitabın film versiyonu, harris’in bir başka romanı the ghost’u the ghost writer adıyla sinemaya aktaran roman polanski tarafından yönetilecek. filmin şimdilik adı: the dreyfus affair.

  • parliament night blu ray / Ekşi Sözlük

roman polanski’nin yeni filmi. venedik film festivalinde jüri büyük ödülünü almış. polanski’nin malum olayları nedeniyle ödül alması büyük tepki çekmiş.

  • sermayeyi kediye yukleyen veteran / Ekşi Sözlük

tepkiler üzerine bu seneki cesar awards’ta, film adına yönetmen roman polanski’i yer almayacak.

  • karinca beli / Ekşi Sözlük

2 yıl önce romanı okumuş biri olarak filmi çok vasat yüzeysel yetersiz buldum.gerçek bir olayı anlatan film aslında robert harris ustanın romanının uyarlaması.romanda olan pek çok ayrıntı atlanmış etkili bir anlatımda başarılı oyunculuklarda yok.

herkese çok başarılı olan romanı bulup okumalarını öneririm.

  • arminius / Ekşi Sözlük

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.