Survivor Nagihan kim? Nagihan Karadere kimdir? - Yorum Güncel

Survivor Nagihan kim? Nagihan Karadere kimdir?

22.01.2022
Survivor Nagihan kim? Nagihan Karadere kimdir?

Survivor Nagihan kimdir, Nagihan Karadere kimdir, hayatı, kariyeri, yaşı, boyu, kilosu, instagram hesabı, evli mi, başarıları, gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

27 Aralık 1984 tarihinde Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Cığcık köyünde dünyaya gelmiştir. Kısa mesafe ve engelli koşucusudur. Engelli rekor derecesi 400m 55.09 saniyedir. 2012 yılında Londra olimpiyatlarında A barajını geçmiş ve yarışmıştır. Fenerbahçe’de yetişmiştir ve sürat koşuları branşında yarışmalara katılmıştır. Bir kız çocuğu annesidir. Türkiye adına kadınlar atletizm dalında Balkan Gençler Şampiyonası’nda altın, gümüş ve bronz madalya; Avrupa Gençler Şampiyonası’nda iki tane altın madalya; Cezmi Or’da gümüş madalya Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonası’nda iki tane gümüş, bir tane bronz madalya; Dünya Universiade şampiyonası’nda ise gümüş ve bronz madalya kazanmıştır.

Kariyeri

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde yetişmiştir. Sürat koşuları branşında yarışmıştır. 2003 yılında Köstence’de düzenlenen Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası’nda altın madalya kazandı. Çin’in Shenzhen şehrinde 2011 yılında Dünya Üniversite Yaz Oyunlarına katılmıştır. 2012 yılında Yaz Olimpiyatları’nda hatalı çıkış yaptığı için elenmiştir. Londra Olimpiyat Stadyumu’nda yapılan elemelerde yerini aldıktan sonra tabanca sesini duymadan koşmaya başladığı için yarışmadan hakem tarafından çıkarılmıştır. 2016 yılında TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor programında Ünlüler takımında yarışmıştır. Çeyrek finalde elenmiştir. 2018 yılında Survivor All Star’da finale kalarak ikinci olmuştur. Şuan ise Survivor 2022:All Star yarışmasında mücadele göstermektedir.

Survivor Nagihan Yaşı

38 yaşında

Boyu

1.70 boyundadır.

Kilosu

66 kilo

Survivor Nagihan Nereli

Osmaniye

Instagram hesabı

@nagihankaradere

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR