Taboo Dizi | Konusu | Oyuncuları | 2.sezon ne zaman - Yorum Güncel

Taboo Dizi | Konusu | Oyuncuları | 2.sezon ne zaman

Taboo Dizi, konusu, cast, oyuncuları, 2.sezon ne zaman, karakterleri, IMDb puanı, Tom Hardy dizisi, Tom Hardy’nin oynadığı dizi, BBC Dizileri, hangi ülke dizisi, trailer, altyazı, incelemesi, yorumları, Ekşi, yorum, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

29.10.2020
Taboo Dizi | Konusu | Oyuncuları | 2.sezon ne zaman

Taboo Dizi, konusu, cast, oyuncuları, 2.sezon ne zaman, karakterleri, IMDb puanı, Tom Hardy dizisi, Tom Hardy’nin oynadığı dizi, BBC Dizileri, hangi ülke dizisi, trailer, altyazı, incelemesi, yorumları, Ekşi, yorum, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

7 Ocak 2017‘de BBC One tarafından yayınlanan, Gizem, Gerilim ve Drama dizisidir. İlk sezonu 8 bölümden oluşan yapım, Tom Hardy, Edward Hardy, Steven Knight tarafından tasarlandı. Yönetmenliğini Kristoffer Nyholm ile Anders Engström‘ın yaptığı dizinin senaryosunu ise Steven Knight ve Edward “Chips” Hardy kaleme aldı. Dizi Tom Hardy’nin başrol oynaması nedeniyle yayınlandığı dönemde oldukça ilgi çekmişti. Dizi IMDb‘de 112 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 8,4 gibi etkileyici bir puana sahip oldu. Bölümleri 57 ila 60 dakika arasında değişen yapımın 2.sezon onayı aldığı müjdesi yapımcılar arasında yer alan Steven Knight tarafından açıklanmıştı. 2020 yılı itibari ile yayınlanması beklenen 2.sezon hakkında henüz net bir tarih ise paylaşılmış değil. Dizinin oyuncu kadrosunda, Tom Hardy’nin yanı sıra, Leo Bill, Jessie Buckley, Oona Chaplin, Mark Gatiss ve Stephen Graham gibi isimler yer alıyor. Dizi Türkiye’de Bein Connect tarafından yayınlanıyor.

Taboo Konusu

Dizinin konusu, James Keziah Delaney maceraperest, aile bağları kuvvetli bir insandır. Babasının ölüm haberi ile birlikte Afrika’dan doğup büyüdüğü yere geri döner. Hakkında kehanetler yayılmıştır. Onu herkes ölü biliyorken görünce şaşırır. Babasının ölümünü araştırır, babasından kalan miras hakkında bazı kesimler ile çatışmalara düşer. Amacı kendisine ait ticari bir imparatorluk kurmaktır. Olaylar bu şekilde gelişir. James Delaney (Tom Hardy) babasının intikamını almak için dönemin en tehlikeli adamlarından biri olan Stuart Strange (Jonathan Pryce) ile karşı karşıya gelir. Bir gemi taşımacılığı zinciri sahibi olan babasının ölüm haberini alan James Keziah Delaney, on iki yıl sonra, çalıntı 14 adet elmas ile birlikte Afrika’dan Londra’ya döner. Öldüğü düşünülen Delaney’in dönüşü, miras olarak kalan bir araziyi şimdiden satma planları yapan üvey kız kardeş ve onun kocasının planlarını bozar. James, babasının arsenik ile zehirlendiğini öğrendiğinde ise, artık düşmanları olduğuna inanarak intikam oyununa başlar.

Taboo Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda, Tom Hardy, Leo Bill, Jessie Buckley, Oona Chaplin, Mark Gatiss ve Stephen Graham gibi isimler yer alıyor.

Tom Hardy – James Keziah Delaney, Horace Delaney’in oğlu
Leo Bill – Wilton
Jessie Buckley – Lorna Bow
Oona Chaplin – Zilpha Geary, James Delaney’in üvey kız kardeşi.
Mark Gatiss – the Prince Regent
Stephen Graham – Atticus
Jefferson Hall – Thorne Geary, Zilpha’nın kocası
David Hayman – Brace
Ed Hogg – Godfrey
Michael Kelly – Dr Edgar Dumbarton
Jonathan Pryce – Sir Stuart Strange
Jason Watkins – Solomon Coop
Nicholas Woodeson – Thoyt, Delaney’in avukatı

Taboo 2.sezon ne zaman çıkacak?

Dizinin ilk sezonunun ardından seyircilerin ısrarlı istediği sonrası 2.sezon gündeme gelmişti. Dizinin yapımcılarından Ridley Scott tarafından yapılan “Sıkıntı yok, o iş bizde” açıklamasıyla yeni bir sezon onayını aldığını öğrendiğimiz dizi, kaldığı yerden devam etmeye geliyor. Dizinin 2020 yılı içerisinde 2.sezonu ile dönmesi bekleniyor ancak henüz net bir tarih paylaşılmış değil.

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.