Tatil Kitabı Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Tatil Kitabı filmi, konusu, film konusu, oyuncuları, fragman, yorumları, ekşi, imdb, yerli film, 2008, filmi yorum, yönetmeni, film, izle, TRT 2 gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

20.07.2021
Tatil Kitabı Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Tatil Kitabı filmi, konusu, film konusu, oyuncuları, fragman, yorumları, ekşi, imdb, yerli film, 2008, filmi yorum, yönetmeni, film, izle, TRT 2 gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Film Hakkında

2004 yılında Apartman isimli filmi ile tanınan Seyfi Teoman tarafından yazılıp yönetilen 2008 yapımı sinema filmidir. Teoman’ın ilk uzun metrajlı filmi olan film vzyona girdiği yıl 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali’ nde Yılın En İyi Türk Filmi ödülüne layık görüldü. Yamaç Okur ve Nadir Öperli’nin yapımcılığını üstlendiği film ilk defa 12 Eylül 2008 yılında vizyona girdi. Başrolünde Taner Birsel’in Hasan karakterine hayat verdiği filmde Tayfun Günal, Harun Özüdağ, Onurcan Alavi gibi isimler yer alıyor.

Toplamda 1 saat 33 dakikadan oluşan film imdbde 6,4 puana sahiptir.

Tatil Kitabı Filmi Konusu

Mustafa oğlunun üniversite okumasına karşı çıkan, yobaz kafalı bir esnaftır. İstanbul’da okuyan büyük oğlu Veysel’in ikbaliyle oynamaktan çekinmez. Onun üniversite sınavına girme isteğine karşı çıkan Mustafa, çekingen bir çocuk olan Ali’yi de yaz tatilinde çalışıp ticaret öğrenmeye zorlar.

Mustafa oğlunun üniversite okumasına karşı çıkan, yobaz kafalı bir esnaftır. İstanbul’da okuyan büyük oğlu Veysel’in ikbaliyle oynamaktan çekinmez. Onun üniversite sınavına girme isteğine karşı çıkan Mustafa, çekingen bir çocuk olan Ali’yi de yaz tatilinde çalışıp ticaret öğrenmeye zorlar. Mustafa’nın eşi Güler ve kardeşi Hasan’la aralarında da sürekli bir gerilim vardır. Tüm bu gerginlikler, Mustafa’nın, iş için gittiği Ürgüp’ten dönüşte komaya girmesiyle geri plâna itilir.

Tatil Kitabı Filmi Oyuncuları

Başrolünde Taner Birsel’in Hasan karakterine hayat verdiği filmde Tayfun Günal, Harun Özüdağ, Onurcan Alavi gibi isimler yer alıyor.

Karakterleri

Taner Birsel – Hasan
Tayfun Gunay – Ali
Harun Ozuag – Veysel
Ayten Tokun – Guler
Osman Inan – Mustafa
Riza Akin – Ambulance driver
Onurcan Alavi – Ibrahim
Zafer Inan – Zafer
Ekrem Senel – Ahmet
Mahir Ozel – The sergeant
Burcu Sanli – Sahildeki kadın

Fragman

Tatil Kitabı Filmi Yorum / Ekşi Sözlük

seyfi teoman’ın ‘bakın görün bir de böyle hayatlar var.’ demeye getirdiği naif mi naif filmi. yaşasaydı daha ne güzel filmler çekerdi kim bilir. bunun için üzülebilirim.

  • golgelıyol

iğrenç ötesi bir film. bir insan neden bu filmi çeker? bu filmi çekmeye iten motivasyon nedir? filmi çekerken ya da filmi bitirdikten sonra “ya evet b.k gibi film oldu bu, yayınlamak olmaz bu filmi” diye düşünmemiş midir yapımda ve yayında emeği geçenlerin.
filmde bir tek taner birsel faktörü var. geriye kalanlar tam bir yalan.
oyunculuk özürlü baba, saçma sapan karakterler, bağlantısız konular ve bomboş bir hikaye.
sabit kamera bu kadar kötü yansıtılabilir, kamera hareketli iken de ancak bu kadar kötü kullanılabilirdi.
film sanki, sömestır tatilinde kısa film çekmeye karar vermiş gaz üniversite öğrencilerinin handy cam ile çektiği filmler kalitesinde.

  • sudanlı zenci musa

taner birsel… filmden arta kalan sadece bu isim oldu. bu kadar iyi bi oyuncu, çok az bulunur heralde. oynadığı bütün rollerin hakkını bu denli verebilen kaç kişi var merak ediyorum
ve seyfi teoman, apartman’ı beğenmiş, bizim büyük çaresizliğimiz’i çok beğenmiş, tatil kitabı’nı da fena bulmamış biri olarak sana rahmet yakınlarına sabır diliyorum… keşke aramızda olup film çekmeye devam etseydin, ama hayat böyle işte. bize bıraktıkların için minnettarım.

  • sertaj

yitip giden bir değer seyfi teoman filmi..

  • lal u ask

memleketim mersin’de çekilen ve çocukluğumun atmosferini yansıtan rahmetli seyfi teoman’ın çok özel filmi.

  • bedenci

filmin başında öğretmen tatil kitabını verirken tatilden bir şeyler öğrenip dönmüş olursunuz bu kitabı okursanız diyor, tatil dönüşünde de “çok okuyan mı bilir, çok gezen mi” hakkında yazı yazdırıyor çocuklara. ali kitabı okuyamadı ama, oradan oraya gezdi, gördü, yaşadı. bir nevi yaşadıkları tatil kitabı oldu ali’nin, onlar öğretti öğreneceğini.

  • ricardoza

Trautmann Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.