Terzi 2.sezon incelemesi (Netflix dizi inceleme)

01.08.2023
Terzi 2.sezon incelemesi (Netflix dizi inceleme)

Terzi 2.sezon dizi incelemesi, sezon incelemesi, analizi, inceleme, yorumları, ekşi sözlük, fragmanı, 3.sezon ne zaman, netflix, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Terzi 2.sezon dizi incelemesi (Analizi)

Terzi dizisi 2.sezonu ile yayınlandı. İlk sezonu oldukça hızlı ve akıcı geçen dizinin 2.sezonu merakla bekleniyordu. Aynı yıl içerisinde 8 bölümden oluşan 2 sezonunun yayınlanması diziyi takip edenler için oldukça tatmin edici oldu. Öyle ki 2.sezonun sonunda da 3.sezonun da hazır olduğu mesajı verdi. Gelecek seonda neler olacağını da merak ediyoruz. Ama gelin önce Terzi’nin 2.sezonunu inceleyelim.

Terzi 2.sezon incelemesi

Dizinin 2.sezonu ilk sezonda seyircinin kaldığı yerden çok uzakta başladı. Her şeyin üzerine sünger çekilmiş ve Dimitri ve Esvet’in evlilik hazırlıklarına başladığı bir süreçten ikinci sezona başladık. Elbette Esvet, ilk sezonda olduğu gibi Peyami’yi yeniden çılgınlığa sürüklemek ve Dimitri’den kurtulmak istiyordu. Ancak Peyami’nin buna hiç niyeti yoktu. Üstüne bir gece kulübünde tanıştığı Cemre ile ilişkisi meseleyi daha da çetrefilli bir hale soktu. Peyami kendini ararken, Cemre Peyami’nin kendini bulmasında bir etken olmayı bazen başardı bazen de başaramadı. Sonuç olarak Peyami yaşadıklarından sonra hayatını dönüştürürken yanında oldu. Bu bakımdan ikinci sezona heyecan katan bir karakter olduğunu söyleyebiliriz.

Dimitri ve Peyami’nin ilk sezonda olanlardan sonra yeniden hiçbir şey olmamış gibi davranmaları oldukça tuhaftı. Bunu neredeyse 2.sezonda 5 bölüm izledik. Sonra işlerin değişmeye başladığı gördük. İyi ki gördük çünkü olay cidden tuhaf bir hal almaya başlamıştı. Peyami ve Esvet’in arasında olanlara tanık olan Dimitri, sünger çekilen olayları yeniden gündeme getirince dizi özüne döndü diyebiliriz. İkinci sezonun finalindeki olayları yaratan da bu oldu.

Peyami’nin Esvet aşkı dışındaki sorunları bu sezonda yoğunluktaydı. Babası ile olan ilişkisi sorguladığı bir dönem yaşarken, bir de annesi ile ilgili gelişmeler olay örgüsünü daha da sürükleyici bir hale getirdi. Kumru karakterinin bu açıdan senaryoyu dinamik hale getirdiğini söyleyebiliriz. Peyami’nin kendine dönmesi ve babası ile olan sorunlarını da çözmesi ile daha da güçlü bir karaktere dönüştüğünü gördük. Dimitri’nin dark side’a geçtiği süreçte Peyami de kendini yeniden inşa etmişti.

Terzi 2.sezon analizi

Bu ikilinin kafa kafaya gelmesi 7.bölümde oldu. Sonrası tufan olur sanmıştık ama birlikçte hareket etmeye karar verince bu defa farklı bir sezon finali ile karşılaştık. Peyami ve Dimitri çatışması beklerken, Peyami’nin aile sorunlarını çözdüğünü gördük. Hem babası hem de annesini bir araya getirebilmiş olması açıkca konuşmak gerekirse bu sezonun senaryo akışında beklenen bir şey değildi. Bu açında ilgi çekiciliğini korudu diyebiliriz.

Ancak beklediğimiz çatışmanın 3.sezonda gerçekleşeceğini de görmüş olduk. Bakalım yeni sezonda beklenen çatışma neler doğuracak?

YORUMLAR

canlı tv izle