The Handmaid’s Tale Dizi | Konusu | Oyuncuları | 4.sezon ne zaman?

03.06.2020
The Handmaid’s Tale Dizi | Konusu | Oyuncuları | 4.sezon ne zaman?

The Handmaid’s Tale dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç sezon, kaç bölüm, 4.sezon ne zaman, İMDb puanı, nereden izlenir, Ödülleri, yorumları, (Damızlık kızın öyküsü dizi) gibi aramalarınıza yorumgüncel’den yanıt bulabilirsin.

Dizi Hakkında

2017 yılından Hulu tv’de yayınlanmaya başlayan ve yayınlandığı günden bu yana adından çokça kez söz ettirmeyi başaran dizi, ilk olarak 25 Nisan 2017 yılında yayınlandı. 8 dalda Emmy ve 2 dalda Altın Küre sahibi olan dizinin şu ana kadar 3 sezonu bulunmaktadır ve toplam 36 bölümden oluşmaktadır. Bruce Miller tarafından tasarlanan dizi Margaret Atwood’un aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Hulu tarafından yayınlanan dizinin bölümleri 47 ila 60 dakika arasında değişiyor. Dram, Distopik kurgu kategorisinde yer alan dizinin Türkiye’de de yayıncısı bulunuyor. Dizinin en çok dikkat çeken isimi kuşkusuz başrolde yer alan isim Elisabeth Moss. Moss’a Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Alexis Bledel gibi isimler eşlik ediyor. Dizi İMDB’de 8,5’lik puana sahip.

The Handmaid’s Tale Konusu

Margaret Atwood’un ödüllü ve çok satan “Damızlık Kızın Öyküsü” isimli romanından uyarlanan drama dizisi, Amerika Birleşik Devletleri’nin parçası olan Gilead distopyasındaki totaliter toplum hayatını konu alıyor. Çevresel felaketler ve düşen doğum oranları karşısında, Gilead kadınlara devlet mülkü gibi davranan tutucu bir rejimle yönetilmektedir. Offred son kalan doğurgan kadınlardandır ve Komutan’ın evinde hizmetçi olarak çalışmaktadır. Hizmetçi kadınlar bu harap edilmiş dünyada popülasyonu arttırmak için damızlık olmaya zorlanmıştır. Gilead’daki herhangi birinin casus olabileceği bu korkunç toplumda Offred; Komutanlar, onların acımasız eşleri, evcil Martha’lar ve hizmetçi arkadaşları arasında gidip gelmektedir. Offred’in tek amacı hayatta kalmak ve kendisinden alınan kızını bulabilmektir.

The Handmaid’s Tale oyuncuları ve karakterleri

Elisabeth Moss – June Osborne
Amanda Brugel – Rita
Madeline Brewer – Janine Lindo
Max Minghella – Nick Blaine
Yvonne Strahovski – Serena Joy Waterford
Joseph Fiennes – Fred Waterford
Ann Dowd – Aunt Lydia Clements
Samira Wiley – Moira Strand
Nina Kiri – Alma
O-T Fagbenle – Luke Bankole
Bahia Watson – Brianna

The Handmaid’s Tale 4.sezon ne zaman çıkacak?

Dizi 4.sezonu ile 2020 yılı içerisinde dönmesi bekleniyor. 10 bölümden oluşacak olan sezonun yayın tarihi ise henüz açıklanmış değil. Ancak dizinin 2020 yılında 4.sezonu ile yayınlanacağı daha önce açıklanmıştı. Dizi ile ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için FACEBOOK ve İNSTAGRAM‘dan takip edebilirsiniz.

Nereden izlenir?

Dizi Türkiye’de Blutv tarafından yayınlanmaktadır.

Dizi fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle