The Miniaturist Dizi | Konusu | Oyuncuları | BBC Dizileri - Yorum Güncel

The Miniaturist Dizi | Konusu | Oyuncuları | BBC Dizileri

The Miniaturist dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, BBC dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

14.11.2020
The Miniaturist Dizi | Konusu | Oyuncuları | BBC Dizileri

The Miniaturist dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, BBC dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

26-27 Aralık 2017‘de BBC tarafından yayınlanan İngiliz yapımı dizidir. Toplam 2 bölümden oluşan mini dizi, Jessie Burton‘ın aynı adlı eserinden televizyona uyarlandı. Yönetmenliğini Guillem Morales’in üstlendiği mini dizinin senaryosunu ise John Brownlow kaleme aldı. Dram, Doğaüstü ve Gizem kategorilerinde yer alan yapımın bölümleri bir saatlik süreden oluşuyor. Amerika’da PBS tarafından yayınlanan dizi 3 bölüm halinde yayınlanmıştı. Türkçe’ye ‘Minyatürcü‘ olarak çevrilen dizi, IMDb‘de 3 bin 500’ü aşan kişi tarafından oylandı ve 7,0‘lık puana sahip oldu. Dizinin oyuncu kadrosunda Netflix’in çok beğenilen mini dizisi olan The Queens Gambit’in başrolü Anya Taylor-Joy yer alırken, ona Romola Garai, Hayley Squires, Alex Hassell, Caolan Byrne ve Sally Messham gibi isimler yer alıyor.

The Miniaturist konusu

Dizinin konusu, 1686 senesinin soğuk bir sonbahar gününde, on sekiz yaşındaki Nella Oortman, saygın tüccar Johannes Brandtın karısı olarak yeni bir hayata başlamak üzere Amsterdama gelir. Ancak yeni evi tüm ihtişamına rağmen pek kucaklayıcı değildir. Ancak Johannesin kendisine düğün hediyesi olarak evlerinin dolap boyutlarında bir maketini vermesiyle Nellanın dünyası değişir. Hediyesini dayayıp döşemek isteyen Nella, bir minyatürcünün yardımına başvurur. Gizemli bir sanatçı olan bu kişinin minik eserleri, gerçek yaşamdaki karşılıklarını ürkütücü ve beklenmedik şekillerde yansıtmaktadır Ancak Nella evlerinin sıradışı gizemlerini keşfederken, tüm ev halkını bekleyen tehlikeleri anlamaya ve onlardan korkmaya da başlar. Bu baskıcı ve dindar toplumda, farklı olmak toplumun ahlaki dokusu için bir tehdittir ve Johannes gibi zengin bir adam bile güvende değildir. Onları bekleyen kaderi sadece bir kişi görüyor gibidir. Minyatürcü onların kurtuluşunun anahtarı mıdır yoksa yıkımlarının mimarı mı?

The Miniaturist oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Anya Taylor-Joy, Romola Garai, Hayley Squires, Alex Hassell, Caolan Byrne ve Sally Messham gibi isimler yer alıyor.

Anya Taylor-Joy – Petronella Brandt
Romola Garai – Marin Brandt
Hayley Squires – Cornelia
Alex Hassell – Johannes Brandt
Caolan Byrne – Arnoud
Sally Messham – Hanna
Geoffrey Streatfeild – Frans Meermans
Paapa Essiedu – Otto
Ziggy Heath – Jack Philips
Ian Hogg – Pieter Slabbaert
Aislín McGuckin – Agnes Meermans
Emily Berrington – The Miniaturist
Christopher Godwin – Pastor Pellicorne
Graham Elwell – Chief Militia Guard

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.