The Night House Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

11.10.2021
The Night House Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

The Night House film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, Ekşi, IMDb puanı, vizyon tarihi, incelemesi, Eleştirisi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

İlk olarak 24 Ocak 2020’de Sundance Film Festivali’nde gösterilen, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri ortak yapımı filmdir. 20 Ağustos 2021‘de ABD’de vizyona girdi. Türkiye’de ne zaman vizyona gireceği ise henüz belli değil.

Toplam 1 saat 50 dakikadan oluşan film, korku, gizem ve gerilim türünde yer alıyor. Filmin yönetmenliğini David Bruckner üstlenirken, senaryosunu Ben Collins ve Luke Piortowski kaleme aldı.

Filmin oyuncu kadrosunda Rebecca Hall, Sarah Goldberg, Vondie Curtis-Hall, Evan Jonigkeit ve Stacy Martin gibi isimler yer alıyor. IMDb‘de 11 bini aşkın kişi tarafından oylanan yapım 6,6‘lık puana sahip oldu.

Film, ABD’nin New York kentinde çekildi.

The Night House konusu

Filmin konusu, kısa bir süre önce vefat eden kocası ile ilgli karanlık sırları ortaya çıkarmaya başlayan dul bir kadının hikayesini konu ediyor. Bir dul, yakın zamanda ölen kocasının rahatsız edici sırlarını ortaya çıkarmaya başlar.

The Night House oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Rebecca Hall, Sarah Goldberg, Vondie Curtis-Hall, Evan Jonigkeit ve Stacy Martin gibi isimler yer alıyor.

Rebecca Hall – Beth
Sarah Goldberg – Claire
Vondie Curtis-Hall – Mel
Evan Jonigkeit – Owen
Stacy Martin – Madelyne
David Abeles – Gary
Christina Jackson – Heather
Patrick Klein – Bob
Crystal Swann – Principal
Catherine Weidner – Teacher
Laura Austin – Relative
Jacob Garrett White – Clerk

Film yorumları

bir hayaletin/ruhun (artık her ne boksa) sıkıntılı iletişim çabaları yüzünden bir kadının hayatının berbat edilmesini anlatan film. the empty man, hereditary, hatta the exorcist ııı tarzı, atmosferik olayım, kriptik olayım, janra bükeyim derken osuruk gibi olmuş. temiz bir film olduğu için alıcısı illa çıkar ama bu filmde ne korku ne de gerilim var; bi şeyler anlatıyor fakat hem iyi anlatamıyor hem de “gerisini de siz anlayın artık kardeşim” demeye cüret ediyor. korku severler uzak dursun, spekülasyon yapmayı sevenler bakabilir.

  • jiyuu / Ekşi Sözlük

evet merakla sonuna kadar izlettiriyor ama sonunda sizi ödüllendirdiği söylenemez
yine bir şeylerin eksik kaldığı bir film. damakta bıraktığı aromadan anlıyorsunuz ki bu yemeğin içinde bir şeyler eksik ve daha lezzetli olmasını engellemiş.

  • seryer / Ekşi Sözlük

melankolik atmosferiyle baştan sona sizi karanlıkta gezdiren gizem dolu film. olaylara dair çıkarımlara göre sonu tatmin edebilir ya da etmeyebilir. alternatif anlamlar çıkarmak mümkün.

  • praisebe / Ekşi Sözlük

kapalı anlatımlı, karman çorman ve epeyce öznel bir film.
özetle yönetmenimiz şunu demek istiyor seyirciye; sakın başkaları için kendinizi heder etmeyin ve mücadeleye devam edin! cennet ve cehennem dediğiniz şey, aslında içinde bulunduğunuz dünya. hayat bittikten sonra da bir devamı, uzatması yok! her şey, her yaşanan insan için. bunu bilin ve daha az acı çekerek son nefesinizi verin.

  • betonaoturma / Ekşi Sözlük

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.