The Purge Dizi | Konusu | Oyuncuları | 3.sezon - Yorum Güncel

The Purge Dizi | Konusu | Oyuncuları | 3.sezon

The Purge dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, ekşi, imdb puanı, 3.sezon ne zaman, Amazon Prime Video dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

The Purge Dizi | Konusu | Oyuncuları | 3.sezon

The Purge dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, ekşi, imdb puanı, 3.sezon ne zaman, Amazon Prime Video dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

4 Eylül 2018‘de USA Network tarafından yayınlanmaya başlayan ABD yapımı dizidir. Toplam 2 sezon ve 20 bölümden oluşan yapım James DeMonaco‘nun aynı adlı eserinden diziye aktarılmıştır. Filmden uyarlama olan eser, Aksiyon, Dram ve Gerilim türünde yer alan yapım, James DeMonaco tarafından tasarlandı. Dizinin yönetmenliğini geniş bir yönetmen ekibi üstlendi. Bölümleri 41 ila 50 dakikadan oluşan yapım, IMDb‘de 15 bine yakın kişi tarafından oylandı ve 6,5‘lik puana sahip oldu. Dizinin oyuncu kadrosunda Gabriel Chavarria, Hannah Emily Anderson, Jessica Garza, Lili Simmons ve Amanda Warren gibi isimler yer alıyor. Dizi Amazon Prime Video‘dan da izlenebilmektedir.

The Purge konusu

Dizinin konusu, The Purge filminin ekran uyarlamasında, yılda bir kez düzenlenen ve 12 saatlik süre boyunca insan öldürmenin serbest olduğu Arınma Gecesi konu ediliyor. Kız kardeşinin gizemli mektubu ile kasabaya geri dönen Migel ve bir arınma tarikatına bağlı olan ve kendisini tarikat liderine adayan Penelope’nin yaşadıkların anlatılıyor.

The Purge oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Gabriel Chavarria, Hannah Emily Anderson, Jessica Garza, Lili Simmons ve Amanda Warren gibi isimler yer alıyor.

Gabriel Chavarria – Miguel Guerrero
Hannah Emily Anderson – Jenna Betancourt
Jessica Garza – Penelope Guerrero
Lili Simmons – Lila Stanton
Amanda Warren – Jane Barbour
Colin Woodell – Rick Betancourt
Lee Tergesen – Joe Owens
William Baldwin – David Ryker
Reed Diamond – Albert Stanton
Fiona Dourif – Good Leader Tavis
Paulina Gálvez – Catalina

The Purge 3.sezon olacak mı?

Dizi 17 Aralık 2019’da yayınlanan 2.sezon 10.bölümü sonrası iptal edildi.

Dizi yorumları

bırakın filmini, aynı zamanda bir dizinin de ismi olan, ruh hastası amerikalıların bir eseri. tabancayla, bıçakla işlenen cinayetler sıkmış olmalı ki, insanları öldürülürken göstermenin yeni ve daha yaratıcı yollarını arıyorlar. sonra da dizisini, filmini çekiyorlar işte. millet de ayıla bayıla izliyor.

  • jaheira / Ekşi Sözlük
  1. sezonu çok çok iyi her bölüm ayrı merak ettiriyor ilk sezonu atlayıp direk 2’yi izleyebilirsiniz
  • fuckholy / Ekşi Sözlük

gerçek bir çılgınlık hali. insana hem gizem hem de gerilim tadı verebilen ortalamanın üstünde bir yapım. bir geceliğine katletmenin serbest olduğu bir düzen. kime kızdıysanız, öldürün ya da öldürtün. hepsi serbest. sokaklar mahşer yeri gibi. üstelik sadece birinin size kızmasına gerek yok. tesadüfen karşılaştığınız herhangi bir manyak tarafından öldürülebilirsiniz. sabah 7’ye kadar suç ve ceza denen şey yok. eller serbest modunda. bu katliama da arınma diyorlar. yılın diğer dönemlerinde suç oranını azaltmak için devletin onayladığı bir ritüel. gücü yeten diğerini yok etsin ve bütün stresinden öfkesinden arınsın modunda. birine çok kızdın onu öldürmek mi istıyorsun? bekle, arınma gecesinde yakalarsan ceza yok.

  • final approach point / Ekşi Sözlük

filminden sonra dizisini izledim. yorumumu diziye göre yapacağım. bana göre dizisi filmiyle kıyaslanamayacak kadar başarısız.sezonu uzatmak için çok çaba harcamışlar ama boş. kötü ve gereksiz diyaloglar, gereksiz konular vs… 1.sezona baktığımızda ise tamamen ilk sezondan bağımsız yapılmış. ayrıca filminden de uzak bir yapım olmuş. 2. sezonu bağımsız bir yapım olarak görmek lazım ve buna göre değerlendirmek gerek; bana göre ikinci sezon başarılı oldu ve bitti. sonuç itibariyle, bu diziyi izleyecekseniz sadece 2. sezonu izleyin.

  • daha sakin olamazdim / Ekşi Sözlük

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.