The Simpsons (Simpsonlar) ne zaman başladı? Kehanetleri ve Tahminleri - Yorum Güncel

The Simpsons (Simpsonlar) ne zaman başladı? Kehanetleri ve Tahminleri

06.02.2020
The Simpsons (Simpsonlar) ne zaman başladı? Kehanetleri ve Tahminleri

The Simpsons (Simpsonlar) dizisi ne zaman başladı? kaç sezon, hangi kanalda? bölümleri, nasıl izlenir? konusu, karakterleri, seslendirenleri, kehanetleri, tahminleri gibi sorularınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

İMDB Puanı: 8.7

1989’dan bu yana yayında olan fenomen çizgi dizi The Simpsons, yayınlanan 31 sezonu ile her dönem seyirciye dokunmayı başaran başarılı bir yapım. Son yıllarda geleceğe dair yaptığı kehanetlerinin tutması ile de gündeme gelen The Simpson dizisi, aynı zamanda politik mesajları ile de dikkat çeken bir dizi.

The Simpsons (Simpsonlar) Baba Homer, Anne Marge ve çocukları Bart, Lisa ve Maggie’nin başından geçen olayları konu alan bir aile dizisi. Ancak bu sıradışı ailenin başına gelen işler öyle her ailenin başına gelebilecek türden olmuyor. Belki de dizi uzun ömrünü bu denli sıradışı olmasına borçludur.

The Simpsons konusu

Simpsonlar, Springfield’daki kurgusal bir “Orta Amerika” kasabasında yaşayan tipik bir ailedir.[63] Homer, ailenin babası, Springfield Nükleer Santrali’nde dikkatsizliğiyle tezat yaratan, şaklaban karakterli bir güvenlik denetçisidir. Homer, Amerikan ev kadını ve annesi stereotipli Marge Simpson ile evlidir. Çiftin üç çocuğu vardır: 10 yaşındaki başbelası Bart; erken gelişmiş 8 yaşındaki aktivist Lisa ve nadiren konuşan fakat emdiği emzik ile iletişim kuran bebek Maggie. Ailenin Santa’s Little Helper adında bir köpeği ve (“I, (Anoyed Grunt)-Bot” bölümünde adı Snowball II olarak değiştirilen) Snowball V adında bir kedisi vardır. Her iki hayvanın birçok bölümde önemli rolleri mevcuttur. Tatiller ya da doğum günleri gibi senelik olayların yaşanmasına rağmen, Simpsonlar’ın fiziksel yaşı yoktur ve 1980’lerin sonlarındaki ilk göründükleri gibidirler. Ailenin bozuk işlevli olmasına rağmen birçok bölüm, aile ilişkileri ve aile üyelerinin birbirlerine olan bağlarını incelemekte ve çoğu zaman bir aile üyesinin bir diğerini önemsemesi gösterilir.

The Simpsons dizisinde karakterleri seslendirenler

Dizinin baş karakterlerini isimleriin dışında dizinin diğer karakterlerinin çoğunu Harry Shearer seslendirmektedir.

Homer: Dan Castellaneta

Marge: Julie Kavner

Bart: Nancy Cartwright

Lisa: Yeardley Smith

Mr. Burns, Smithers, Ned Flanders, Rev. Lovejoy, Kent Brockman, Dr. Hibbert, Lenny, Principal Skinner, Otto, Rainier Wolfcastle ve diğer birçok karakter: Harry Shearer

The Simpsons kaç sezon?

2020 yılı itibari ile 31 sezondan oluşmaktadır.

The Simpsons ne zaman yayına başladı?

Dizi, 17 Aralık 1989 tarihinde ilk bölümü yayınlandı. Yeni bölümleri halen yayınlanmaktadır.

The Simpsons kehanetleri

The Simpsons dizisi son yıllarda özellikle yaptığı geleceğe dair tahminlerin tutması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Dizide özellikle 11 Eylül Olayları, Trump’ın başkan seçilmesi, 1990’lı yıllarda akıllı telefonları andıran cihazların var olması, Twentieth Century Fox’u Walt Disney’in alması, Kobe Bryant’ın helikopter kazası gibi bir çok kehaneti tuttu. 2020 yılında ortaya çıkan Koronavirüs ile ilgili bir tahmin olduğu da iddia edilse de dizide Osaka flu adında bir hastalık ele alınmıştır. Dizide ayrıca Kıbrıs ve Kahramanmaraş ile ilgili Türkiye’yi ele alan espriler de yapılmış ve tepki çekmişti.

73. BAFTA Ödülleri Sahiplerini Buldu | 2020 BAFTA Ödülleri

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.