The Stranger dizisi İMDB’de zirvede! Konusu – oyuncuları

17.02.2020
The Stranger dizisi İMDB’de zirvede! Konusu – oyuncuları

Netflix’te bu ay yayınlanan ve büyük beğeni toplayan yeni dizisi The Stranger, İMDB’de en iyi çıkış yakalayan dizi olmayı başardı. Dizi İMDB’de 7.5’lik puana sahip.

The Stranger İMDB’de zirvede

The Stranger, yazar Harlan Coben’in aynı isimli romanından uyarlanmış bir Netflix dizisi. Harlan daha önce Netflix’e Safe ve The Five adlı iki mini cinayet dizisinin de arkasındaki isim olarak ön plana çıkmıştı. Ancak The Stranger dizisi, seyirciden tam o not aldı. Harlan’ın aynı isimli romanından uyarlanan dizi, İMDB’de en hızlı yükseliş yakalayan diziler arasına girmeyi başardı. Kitabın orijinalinde, ‘The Stranger’ Chris Taylor adında beyaz tenli bir erkek. Dizide ise Hannah John-Kamen tarafından canlandırılan, Chrissy adında çift ırklı bir kadın. Yazar Harlan dizide yapılan bu değişikliği ise verdiği bir röportajda ‘Oyuncu seçmelerinde, erkekler bu rolü tam olarak yerine getiremediler. Hannah’yı görür görmez ise diğer şıkları kafamda direkt eledim.’ diyerek yanıtladı.

Harlan’ın romanında hikaye Amerika Birleşik Devletleri’nde geçmesine rağmen dizi İngiltere’nin Manchester kentinde çekildi. Yazar Harlan’ın da dizide 8 saniyelik bir bölümde rol aldığını da belirtelim.

The Stranger dizi konusu

Aile babası Adam Price, bir yabancı onun karısı hakkında şaşırtıcı bir iddiada bulunduğunda umutsuzca yanıt aramaya başlar ve kendini bir gizemin ortasında bulur. Adam Price’a yanaşan bir yabancı, onun karısı Corinne hakkında rahatsız edici bir iddiada bulunur. Bu sırada, Johanna ve Wes adlı iki dedektif tuhaf bir davayı üstlenir. Yeniden beliren yabancı, bu sefer de şantaj girişiminde bulunur. Corinne, Adam’ın aramalarına cevap vermez. Çocuklar izlerini yok etmek için uğraşırlar. Polisler Mike’ı sorgularken Daisy, Thomas’a bir itirafta bulunur. Corinne hakkında ipucu arayan Adam’ın yolu, yabancının diğer bir kurbanıyla kesişir. Her şey bu raslantıdan sonra dallanıp budaklanacaktır.

The Stranger’ın dizi oyuncuları ve karakterleri

Adam Price – Richard Armitage
Siobhan Finneran – DS Johanna Griffin
Heidi Doyle – Jennifer Saunders
Doug Tripp – Shaun Dooley
Paul Kaye – Patrick Katz
Corrine – Dervla Kirwan fiyat
Kadiff Kirwan – DC Wesley Ross
Thomas Price – Jacob Dudman
Ella-Rae Smith – Daisy Hoy rolünde
Mike Tripp – Brandon Fellows
Ryan Price – Misha Handley
Edgar Price – Anthony Head
Yabancı John – Hannah Kamen
Martin Killane – Stephen Rea

The Stranger dizi fragmanı

YORUMLAR