Tunus’ta bir Divan Filmi | Konusu | Oyuncuları | MUBI

Tunus’ta bir Divan (Un divan à Tunis – Arab Blues) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, ekşi, MUBİ filmleri, IMDb puanı, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

15.08.2021
Tunus’ta bir Divan Filmi | Konusu | Oyuncuları | MUBI

Tunus’ta bir Divan (Un divan à Tunis – Arab Blues) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, ekşi, Mubi filmleri, IMDb puanı, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

4 Eylül 2019‘da ilk olarak Venedik Film Festivali’nde gösterilen 8 Eylül 2019’da da Toronto Film Festivali’nde gösterime giren Fransa Tunus ortak yapımıdır. Filmin yönetmenliğini Manele Labidi Labbé üstlenirken, senaryosunu da Manele Labidi Labbé kaleme aldı. Toplam 1 saat 28 dakikadan oluşan film, komedi ve dram türünde yer alıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Golshifteh Farahani, Majd Mastoura, Aïsha Ben Miled, Feryel Chammari, Hichem Yacoubi ve Najoua Zouhair gibi isimler yer alıyor. Yapım Tunus’ta bulunan Tunis kentinde çekildi. Filmin orijinal adı ‘Un divan à Tunis‘dir. Arab Blues ismi ile de bilinir. Film Türkiye’de MUBI tarafından yayınlanıyor.

Tunus’ta bir Divan konusu

Filmin konusu, Uzun yıllar Paris’te eğitim aldıktan sonra ülkesi Tunus’a dönerek burada terapist olarak çalışmak isteyen Selma, bürokratik zorluklarla, konuşarak tedavinin hiçbir işe yaramayacağına inananlarla ve yakasından düşmeyen bir polisle uğraşmak zorunda kalır.

MUBİ film yorumu

Gülşifte Ferahani’nin başrolde yine zahmetsizce parıldadığı Tunus’ta Bir Divan, Tunus’un devrim sonrası sosyal hayatına dair genişçe bir tablo çiziyor. Kültürel çatışmalar üzerine kurulu absürd durumlarla, terapi koltuğunda kahkahalar attıran bir komedi.

Tunus’ta bir Divan oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Golshifteh Farahani, Majd Mastoura, Aïsha Ben Miled, Feryel Chammari, Hichem Yacoubi ve Najoua Zouhair gibi isimler yer alıyor.

Golshifteh Farahani – Selma Derwich
Majd Mastoura – Naim
Aïsha Ben Miled – Olfa (as Aïcha Ben Miled)
Feryel Chammari – Baya (as Feriel Chamari)
Hichem Yacoubi – Raouf
Najoua Zouhair – Nour – la secrétaire du Ministère de la Santé
Jamel Sassi-Fares – l’imam
Ramla Ayari – Tante Amel
Moncef Ajengui – Oncle Mourad
Zied Mekki-Amor – un policier
Oussama Kochkar-Chokri – un policier
Mhadheb Rmili – Ferid

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.