Uzun Kabus Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Uzun Kabus (Slender Man) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, ekşi yorumları, Netflix filmleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

11.07.2021
Uzun Kabus Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Uzun Kabus (Slender Man) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, ekşi yorumları, Netflix filmleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

10 Ağutos 2018‘de vizyona giren Amerika Birleşik Devletleri yapımı filmdir. Toplam 1 saat 41 dakikadan oluşan film, korku, gizem ve gerilim türünde yer alıyor. Orjinal adı Slender Man olan film, ABD ortak yapımıdır. Filmin oyuncu kadrosunda Joey King, Julia Goldani Telles, Jaz Sinclair, Annalise Basso ve Alex Fitzalan gibi isimler yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Sylvain White üstlenirken, senaryosunu David Birke ve Victor Surge kaleme aldı. Yapım IMDb‘de 30 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 3,2′lik puana sahip oldu.

Uzun Kabus konusu

Filmin konusu, İnce, uzun, yüzü olmayan, sürekli takım elbise giyen ve genellikle çocukları hedef alan doğaüstü karakter Slender Man’i odağına alıyor. 4 genç kızdan oluşan bir arkadaş grubu, Slender Man efsanesinin gerçek olmadığını teyit etmek için bir ritüel gerçekleştirir. 1 hafta sonra içlerinden Katie (Annalise Basso) ortadan kaybolur. Olayı araştıran arkadaşları, Slender Man’in gerçekten var olduğuna inanmaya başlamışlardır. Artık onu akıllarından atmaları, gözlerinin önünden silmeleri mümkün değildir.

Uzun Kabus oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Joey King, Julia Goldani Telles, Jaz Sinclair, Annalise Basso ve Alex Fitzalan gibi isimler yer alıyor.

Joey King – Wren
Julia Goldani Telles – Hallie Knudsen
Jaz Sinclair – Chloe
Annalise Basso – Katie Jensen
Alex Fitzalan – Tom,
Taylor Richardson – Lizzie Knudsen,
Javier Botet – Slender Man
Kevin Chapman – Mr. Jensen,
Jessica Blank – Mrs. Knudsen,
Michael Reilly Burke – Mr. Knudsen

Film yorumları

2010 lu yıllar korku filmlerinde bir gerileme dönemi oldu adeta. hiç elle tutulur işler çıkmadı bu süreçte ne hikmetse. bu film de, önce çekilen diğer bağımsız örnekleri gibi kötü bir iş olarak görünüyor ki yorumlar son derece olumsuz yönde. benim anlayamadığım, ısrarla neden devam filmleri ya da remake’ler yapılır ki. bence hikaye ve tema seçiminde senaristler artık tıkandılar ve bu tür, çıkmaza girmiş durumda. korku türüne acilen farklı ve yepyeni bir soluk getirilmeli.

  • cadillacman / Ekşi Sözlük

aylardır heyecanla beklediğim ve maalesef hayal kırıklığı yaratan film. bizim yerli korku yapımlarına biraz teknoloji eklemişler hepsi bu. tamamıyle aynı.

  • yoga yapan mistik qedi / Ekşi Sözlük

ilk olarak something awful adlı bir sitede internet geyiği olarak ortaya çıkmıştır. daha sonra korku oyunu yapılmıştır. bunlardan en ünlüsü slender: the arrival’dır. bu korku figürü o kadar ünlü olmuştur ki gerçekten de aramızda olduğuna dair resimler ve videolar yayınlanmıştır. slenderman, kurbanını ilk olarak ıssız bir yere çeker, onu takip eder, hemencecik kurbanını öldürmez ve kendisini çekmeye çalışan aletleri bozar. slenderman kısaca bu şekilde özetlenebilir.

  • yeni parti / Ekşi Sözlük

açıkçası beni korkutan film. ya sabaha kadar uyumayacağım ya da anamın yanında yatacağım.

  • zeusunkiziartemis / Ekşi Sözlük

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.