Vita ve Virginia Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix - Yorum Güncel

Vita ve Virginia Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

19.01.2022
Vita ve Virginia Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Vita ve Virginia filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, Ekşi, Netflix, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

11 Eylül 2018′de Toronto Film Festivali’nde ilk olarak gösterilen İrlanda ve Birleşik Krallık ortak yapımı filmdir. Toplam 1 saat 50 dakikadan oluşan film, biyografi, dram ve romantik türünde yer alıyor.

Toplam 1 saat 50 dakikadan oluşan filmin yönetmenliğini Chanya Button üstlenirken, senaryosunu Eileen Atkins ve Chanya Button kaleme aldı. Film Eileen Atkins‘in aynı adlı biyografik kitabından uyarlandı.

Filmin oyuncu kadrosunda Gemma Arterton, Elizabeth Debicki, Isabella Rossellini, Rupert Penry-Jones, Peter Ferdinando ve Gethin Anthony gibi isimler yer alıyor.

IMDb‘de 3 bini aşkın oy alan film 5,8‘lik puana sahip oldu.

Vita ve Virginia filmi konusu

Filmin konusu, Gerçek bir hikayeyi temel alan “Vita & Virginia”, edebiyat tarihinin en başarılı yazarlarından Virginia Woolf (Elizabeth Debicki) ile gizemli aristokrat Vita Sackville-West (Gemma Arterton) arasındaki tutkulu ilişkinin derinlerine iniyor. İkilinin yolları kesiştiğinde, Vita bedeli ne olursa olsun yeni fethinin Virginia olmasına karar verir. Çekici Vita ve büyüleyici, inatçı ve yetenekli Virginia arasında başlayan ilişkinin meyvesi ise Woolf’un cesur ve deneysel romanı “Orlando” olur.

1920’lerde Vita Sackville-West özgürlüğüne düşkün popüler bir yazar, Virginia Woolf ise kaygıları dinmeyen bir entelektüeldi ve on yıl boyunca efsanevi bir aşk yaşadılar.

Vita ve Virginia filmi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Gemma Arterton, Elizabeth Debicki, Isabella Rossellini, Rupert Penry-Jones, Peter Ferdinando ve Gethin Anthony gibi isimler yer alıyor.

Gemma Arterton – Vita Sackville-West
Elizabeth Debicki – Virginia Woolf
Isabella Rossellini – Lady Sackville
Rupert Penry-Jones – Harold Nicolson
Peter Ferdinando – Leonard Woolf
Gethin Anthony – Clive Bell
Emerald Fennell – Vanessa Bell
Adam Gillen – Duncan Grant
Karla Crome – Dorothy Wellesley
Rory Fleck Byrne – Geoffrey Scott
Nathan Stewart-Jarrett – Ralph Partridge

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.