Yanık Kokusu gerçek hikayesi nedir?

17.09.2023
Yanık Kokusu gerçek hikayesi nedir?

Yanık Kokusu gerçek hikayesi, Yanık Kokusu dizisinin gerçek hikayesi nedir, gerçek mi, konusu, oyuncuları, gerçeği nedir, gibi aramalarınıza yanıtı yorumguncel.com’dan bulabilirsiniz!

Yanık Kokusu gerçek hikayesi hakkında

8 Eylül 2023’de Netflix Türkiye‘de tarafından yayınlanan Netflix yapımı dizisidir. Suç, biyografi ve drama türünde yer alan dizinin sezonu 8 bölümden oluşuyor.

Dizinin yönetmenliğini Jorge Torregrossa üstlenirken, senaryosunu Carlos López, Laura Sarmiento Pallarés ve Eduard Sola üstleniyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Úrsula Corberó, Quim Gutiérrez, José Manuel Poga, Isak Férriz, Eva Llorach, Pep Tosar, Mamen Duch, Guiomar Caiado ve Raúl Prieto gibi isimler yer alıyor.

Diziyi izleyenler ise Yanık Kokusu gerçek hikayesi araması ile olayın gerçek olup olmadığını merak ediyor.

Evet dizinin konusu 2017 yılında gerçekleşen gerçek bir olaya dayanıyor.

Gelin detaylara birlikte bakalım.

Dizi yorumları için tıklayın!

Yanık Kokusu gerçek hikayesi : Crimen de la Guardia Urbana olayı

Urbana Guardia’nın suçu, 38 yıldır Barcelona’da Guardia Urbana’nın temsilcisi olan Pedro Rodríguez’in 2017 yılının 4 Mayıs’ında sıcak bir fırında pişirilmiş karbonize yakıtla işlediği suçtur.

Juicio, 3 Şubat 2020’de popüler oldu. Mağdurun eşi Rosa Peral, suç anında 36 yaşında, ve onun arkadaşı Albert López, 39 yaşında ve Barselona’daki Guardia Urbana’nın también ajanları 2017’nin 1 Mayıs’ında Rodríguez’e suç duyurusunda bulunuldu ve ertesi gün, çantayı arabanın erkek arkadaşına götürdüler ve Foix’in pantanosuna kadar haber verdiler.

Üç aşk üçlüsü, Barselona Guardia Urbana’nın önde gelenlerini suçtan önce yönetirken, Peral, sorumlu bir kişi tarafından bir porno intikam davası kurbanı olduğunu ihbar etti. Asimismo, López, 2014 yılında, süreçte öldürülen bir adamla Montjuic’te gözaltına alındı. Son olarak, son anda, kurban Rabassada kariyerinde bir sürücüyle işinden uzaklaştırıldı.

2020 Mart sonunda, müzakerelerin yapıldığı gün, Peral ve López’in Pedro Rodríguez’in olayla ilgili olarak suçlu olduğu jüri üyeleri arasında popüler olarak değerlendirildi. Peral ve López, 25 ve 20 yıl ceza istendi. Además, kurbanın ailesinden 885.000 euro tazminat ödemeyi kabul etti. Suçluların suçlanmasının yanı sıra, Peral’in ebeveynlerinin ağır cezaları nedeniyle bir yıldan fazla bir süredir devam ettiği belirtiliyor.

Olayla ilgili Netflix’te orijinal bir belgesel de yer alıyor. Belgesel ile ilgili detaylar burada 👇

Bu ve benzeri içerikleri Instagram üzerinden takip etmek için: https://www.instagram.com/ygdizifilm/

Bu ve benzeri içerikleri Youtube üzerinden takip etmek için: https://www.youtube.com/@yorumguncel/

YORUMLAR

  1. Vedat Taylan dedi ki:

    Bu kadar kötü bir yazı olabilir mi ya? Editör diye geçinip bu içeriği ekleyen her kimse, almış explorer çevirisini aynen yapıştırmış. Yahu biraz düzeltme yapma zahmetine katlansaydın bari. Beceriksizlikten öte, okuyucuyu hiçe sayan, ne olsa yediririz diyen bir içerik üretim (çalım) zihniyeti sizinki.

canlı tv izle