Yaratılan dizisi nerede çekildi?

25.10.2023
Yaratılan dizisi nerede çekildi?

Yaratılan dizisi nerede çekildi, çekim yeri, kaç bölüm, esma kim, oyuncuları, gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Yaratılan dizisi nerede çekildi hakkında

Netflix‘in 2023 Ekim ayında yayınlanan yerli dizisi Yaratılan dizisi ilk bölümleri ile birlikte dikkat çekti. Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı dizi ile ilgili merak edilen bir çok detay var.

O detaylardan biri de Yaratılan dizisi nerede çekildi? sorusu oldu.

Bu sorunun yanıtı içeriğimizde!

Yaratılan dizi konusu

Dizinin konusu, Osmanlı’nın son dönemlerinde geçen bu destansı hikâyede, dahilik ve delilik arasındaki bir hekimle tanışan hırslı bir tıp talebesi, yasaklı ve çok riskli bir deneye kalkışır. Gizemli bir yaratık, ölmek üzere olan bir adamı karlarla kaplı bir köye getirir. Tıp eğitimi almak için İstanbul’a giden Ziya hem ailesini hem âşık olduğu Asiye’yi ardında bırakır.

Yaratık, soğukta açlıkla boğuşan köylülere yiyecek getirir. Mektebin ilk gününde sorun yaşayan Ziya, gizemli ve sıra dışı bir hocayı aramaya çıkar.

Yaratılan dizisi nerede çekildi?

Netflix’in Frankenstein adlı klasik eserden esinlenen yerli dizisi, ünlü yönetmen Çağan Irmak’ın yönetmenliğini üstlendi. Hikayesi ile dikkat çeken Yaratılan dizisi İstanbul’un film ve dizi çekim alanlarını barındıran Beykoz ilçesinde çekimleri gerçekleştirildi.

Yaratılan dizi oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Taner Ölmez, Erkan Kolçak Köstendil, Engin Benli, Şifanur Gül, Bülent Şakrak, Sema Çeyrekbaşı, Şehsuvar Aktaş ve Ekremcan Arslandağ gibi isimler yer alıyor.

YORUMLAR

canlı tv izle