Yasemin Allen Kimdir? Olağan Şüpheliler Başrolü - Yorum Güncel

Yasemin Allen Kimdir? Olağan Şüpheliler Başrolü

Yasemin Allen kimdir, hayatı, kariyeri, nereli, kaç yaşında, instagram hesabı, yaşı, boyu, kilosu, oynadığı dizi ve filmler, sevgilisi, son dizisi, gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

01.04.2021
Yasemin Allen Kimdir? Olağan Şüpheliler Başrolü

Yasemin Allen kimdir, hayatı, kariyeri, nereli, kaç yaşında, instagram hesabı, yaşı, boyu, kilosu, oynadığı dizi ve filmler, sevgilisi, son dizisi, gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Yasemin Allen Kimdir?

Yasemin Allen 10 Temmuz 1989 yılında Londra’da dünya geldi. Asıl adı Yasemin Kay Allen’dir. Annesi Türk asıllı İngiliz vatandaşı olan oyuncu Suna Yıldızoğlu, babası ise İngiliz Dudley Allen’dir. Üç aylıkken annesi ile babasının boşanması sonucu annesi ile birlikte Türkiye’ye döndü. İlkokul eğitimini Türkiye’de tamamladıktan sonra 11 yaşında yine annesiyle birlikte Avustralya’ya yerleşti.  Ortaokulu ve liseyi orada tamamladı. Ardından Queensland Üniversitesi sinema televizyon bölümünü burslu olarak kazandı. Kozmetik şirketi L’Oreal’in düzenlediği yarışmada finale kaldı. 2008 yılında annesiyle birlikte Türkiye’ye geri döndü. Müjdat Gezen Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. 2017 yılında Los Angeles’e taşındı.

Kariyeri

2008 yılında annesinin de yer aldığı Elif dizisinde başrolü oynayarak oyunculuk kariyerine adımını attı. 2010 yılında Kavak Yelleri dizisine konuk oyuncu olarak katıldı. Daha sonra Yerden Yüksek ve Hayat Devam Ediyor gibi dizilerde rol aldı.

2013 yılında Su ve Ateş filminde Özcan Deniz ile birlikte başrolü paylaştı. Daha sonra Kanal D’de yayınlanan Merhamet dizisinde Irmak Tunalı karakterini canlandırdı. Muhteşem Yüzyıl dizisinde konuk oyuncu olarak Fatma Haseki Sultan rolünü oynadı. Ulan İstanbul dizisine de yine konuk oyuncu olarak katıldı.

2014 yılında Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasının sunuculuğunu üstlendi. Aynı yıl içinde Kanal D’nin Şeref Meselesi dizisinde yer aldı. 2016’da Erdal Beşikçioğlu ve Melis Birkan gibi oyuncularla birlikte 46 Yok Olan dizisinde Cinayet büro komiseri olarak yer aldı. Aynı yılda Murat Boz, İrem Sak ve Uraz Kaygılaroğlu ile beraber Dönerse Senindir filminde rol aldı. İçerde dizisinde Avukat Melek karakterini canlandırdı. Ardından , Strike Back ve İyi Günde Kötü Günde gibi dizilerde oynadı.

Yasemin Allen son olarak 2021 yılı içerisinde Exxen platformu üzerinden yayınlanacak olan yönetmenlik koltuğunda Yüksel Aksu’nun oturduğu Olağan Şüpheliler dizisinde Bennu Yıldırımlar, Ceren Moray gibi oyuncularla birlikte yer alacak. Olağan Şüpheliler dizisinin Mart ayında Exxen’de yayınlanması bekleniyor.

Yasemin Allen Yaşı | Kaç Yaşında?

31

Yasemin Allen annesi

Suna Yıldızoğlu

Yasemin Allen babası kim?

Dudley Allen

Boyu

1.75

Kilosu

54

Nereli?

Doğum yeri Londra

Instagram hesabı

@yaseminkayallen

Oynadığı diziler ve filmler

-Elif (dizi)

-Kavak Yelleri (dizi)

-Yerden Yüksek (dizi)

-Hayat Devam Ediyor (dizi)

-Su ve Ateş (film)

-Merhamet (dizi)

-Ulan İstanbul (dizi)

-Muhteşem Yüzyıl (dizi)

-Şeref Meselesi (dizi)

-46 Yok Olan (dizi)

-İçerde (dizi)

-Dönerse Senindir (film)

-Fi (dizi)

-Strike Back (dizi)

-İyi Günde Kötü Günde (dizi)

-Olağan Şüpheliler (dizi)

İyi Günde Kötü Günde | Dizi | Konusu | Oyuncuları

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.