Yaşlı Kadınların Sessiz Katili Belgeseli Konusu | Netflix

28.07.2023
Yaşlı Kadınların Sessiz Katili Belgeseli Konusu | Netflix

Yaşlı Kadınların Sessiz Katili belgesel filmi, konusu, röportaj verenler, netflix, fragmanı, yorumları, incelemesi, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Belgesel film hakkında

27 Temmuz 2023’de Netflix Türkiye tarafından yayınlanan suç belgesel filmidir. Netflix’in orijinal içeriği olan film, toplam 1 saat 51 dakikalık süreden oluşuyor.

Belgesel filmin orijinal adı La dama del silencio: El caso de la Mataviejitas‘tır.

Suç ve tarihi türdeki belgesel filmin yönetmenliğini Maria Jose Cuevas üstlenirken, senaryosunu Miguel Leon kaleme aldı.

Yapım IMDb‘de 6,0‘lık puana sahip oldu.

Yaşlı Kadınların Sessiz Katili konusu

1998 ile 2005 arasında Meksiko’da yaşlı kadınları hedef alan bir dizi cinayet işlenmiş ve en olmadık zanlıyı arama ve yakalama çalışmaları başlamıştı.

2000 yılı, Mexico City’de yeni bir on yılın başlangıcını işaret ediyor. Bir dizi cinayet, başkent polisini çıkmaza soktu: yaşlı bayanlar kendi evlerinde boğuluyor. Kurbanların profilleri, daha önce hiç görülmemiş bir sosyal öfkeye ve medyada yer almasına neden oluyor. Başsavcılık, Meksika’nın ilk seri katilini yakalamak için tüm kaynaklarını ve çabalarını kullanıyor. Tanıklar, zanlıyı kurbanların güvenini kazanmak için hemşire kılığına giren, uzun boylu, sağlam ve güçlü biri olarak tanımlıyor. Ocak 2006’da, 40’tan fazla cinayetin, birkaç başarısız tutuklamanın ve birçok çelişkinin ardından, bir kadın güpegündüz gözaltına alınır. Adı: Juana Barraza. Lucha libre dünyasında “The Lady of Silence” olarak bilinen ve medya tarafından “The Old-Lady Killer” olarak vaftiz edilen bu lakap, Meksika’nın karanlık tarihinin ve eşsiz pop kültürünün bir parçası olacak.

Yaşlı Kadınların Sessiz Katili röportaj verenler

Alejandra Alday
Anselmo Apodac
Antonio Baranda
Juana Barraza
Claudia Bolaños
Jesús Briones
Bernardo Bátiz
Marco Antonio Cacique
La Chola
Alma Delia
Phillipe Dussaix
Celina Fobglia
Joel López
Olympia Niebla
Thierry Paulin

Bu ve benzeri içerikleri Instagram üzerinden takip etmek için: https://www.instagram.com/ygdizifilm/

Bu ve benzeri içerikleri Youtube üzerinden takip etmek için: https://www.youtube.com/@yorumguncel/

Fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle