Zendaya kimdir? Europhia dizisi Rue

Zendaya kimdir? hayatı, kariyeri, biyografisi, yaşı, boyu, kilosu, instagram hesabı, nereli, oynadığı dizi ve filmler, şarkıları, Europhia dizisi Rue gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

27.07.2020
Zendaya kimdir? Europhia dizisi Rue

Zendaya kimdir? hayatı, kariyeri, biyografisi, yaşı, boyu, kilosu, instagram hesabı, nereli, oynadığı dizi ve filmler, şarkıları, Europhia dizisi Rue gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

Zendaya, 1 Eylül 1996’da Amerika Birleşik Devletleri’nin Oakland kentinde dünyaya geldi. Tam adı Zendaya Maree Stoermer Coleman’dır. Oyuncu, şarkıcı, dansçı ve model olarak bilinen genç isim kariyerine çok genç yaşlarda başladı. Future Shock Oakland adlı bir dans grubuyla başladığı dans kariyeri sonrası Orinda Kaliforniya Shakespeare Tiyatrosu, Oakland School’un for the Arts ve Call Shakes’ in yaz konservatuvarında aldığı eğitim ile oyunculuğunu geliştirdi. Küçük yaşlarda Katy Perry’nin popüler şarkılarından biri olan Hot n Cold aslı şarkısının klibinde oynadı. profesyonel kariyeri de böylece başlamış oldu.

Kariyeri

2009 yılında Disney dizisi olan Haydi Çalkala adlı filmde Rocky Blue karakterini oynadı. Dizide söylediği şarkılar single olarak yayınlandı. Bu dizide yakaladı. 2013’ün başlarında, Zendaya Dancing With the Stars’ın 16. Sezonuna şovun en genç yarışmacısı olarak katıldı ve ikinci oldu. O Temmuz, Haydi Çalkala’nın bitirilmesine karar verildi ve ilerleyen aylarda Between U and Me kitabı ve başlangıç albümü Zendaya yayınlandı.

Ayrıca 2016’nın Mart ayında ise kendisinin Spider-Man: Homecoming filminde başrollerden biri olduğu ve Michelle karakterini canlandıracağı açıklandı. Yeni Spider Man filmi 2017 Temmuz ayında çıkacağı da duyuruldu.

Son olarak HBO dizisi olan Europhia’da Rue karakteri ile ön plana çıktı. Dizi ülkede popüler oldu ve başrolde yer alan Zendaya oyunculuğunu da bir kez daha kanıtlamış oldu. Genç oyuncu aynı zamanda Marvel’in popüler filmlerinden biri olan Spider Man Homecoming filminde yer aldı. Son olarak Netflix yapımı olan Dune filminde rol aldı.

Zendaya Yaşı

23

Boyu

1.78

Zendaya Kilosu

59

Instagram hesabı

@zendaya

Nereli

ABD- Oakland – Kaliforniya

Zendaya Oynadığı diziler

2010–2013 Shake It Up Rocky Blue
2011 Good Luck Charlie Rocky Blue
2011 PrankStars Kendisi Bölüm: “Walk the Prank”
2012 A.N.T. Farm Sequoia Jones
2012 Frenemies Halley Brandon
2013 Dancing with the Stars Contestant
2014 Zapped Zoey Stevens
2015-2018 K.C. Undercover K.C. Cooper
2019 Europhia – Rue

Oynadığı filmler

2011 Pixie Hollow Games Fern
2017 Örümcek Adam: Eve Dönüş Michelle
2017 Muhteşem Showman
2019 Örümcek-Adam: Evden Uzakta Michelle
2020 Dune

YORUMLAR