Zorba Nasıl Olunur? Belgesel Dizi | Konusu | Netflix - Yorum Güncel

Zorba Nasıl Olunur? Belgesel Dizi | Konusu | Netflix

Zorba Nasıl Olunur? belgesel dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Netflix Tarihi Belgesel dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

09.07.2021
Zorba Nasıl Olunur? Belgesel Dizi | Konusu | Netflix

Zorba Nasıl Olunur? belgesel dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Netflix Tarihi Belgesel dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Belgesel dizi hakkında

9 Temmuz 2021‘de Netflix Türkiye tarafından yayınlanmaya başlayan belgesel dizidir. Tarihi ve biyografik türdeki belgesel toplam 6 bölümden oluşuyor. Dizinin bölüm süreleri 26 ila 30 dakika arasında değişkenlik gösteriyor. Belgeselin anlatıcılığını ise Game of Thrones’tan tanıdığımız Peter Dinklage yapıyor. Dinklage aynı zamanda belgeselin yapımcılığını da üstleniyor. Yapımın orijinal adı ise How to Become a Tyrant‘tır. ABD yapımı olan belgesel ingilizce dilinde.

Zorba Nasıl Olunur? konusu

Belgesel dizi konusu, Her diktatör, demir yumrukla yönetmek için mutlak gücün el kitabını bilmek zorundadır. Bu alaycı belgesel dizisinde tarihin ünlü despotları size bunu kanıtlayacak.

  1. Gücü Ele Geçir

Bir zorbaya dönüşmek ilginizi mi çekiyor? Bu işin kuralları var. Diktatörlüğe yükselmenin el kitabı, tarihin en acımasız isimlerinden biri olan Adolf Hitler ile başlıyor.

  1. Rakiplerini Bastır

Yönetimin başına gelseniz de iktidarınızı korumak için arkanızı kollamanız gerekir. Bu konuda Saddam Hüseyin’den daha iyi ve daha acımasız başka bir isim yok.

  1. Korku Rejimi Kur

Halkınızı kontrol altında tutmanın yolu sevilmekten mi yoksa korku uyandırmaktan mı geçer? İdi Amin bu sorunun doğru cevabını bildiğini düşünüyordu.

  1. Gerçekleri Manipüle Et

Sovyet otokrat Josef Stalin, gerçekleri işine yarayacak şekilde çarpıtmak için halkla ilişkiler yönetiminden, tarihi baştan yazmaktan ve sansürden yararlandı.

  1. Yeni Bir Toplum Oluştur

İfade özgürlüğü ve toplanma hakkı da neymiş? Bir isyancıdan diktatöre dönüşen Kaddafi, yeni toplumunda sivil özgürlüklere yer olmadığını fark etti. Ama sonra yumuşadı.

  1. Sonsuza Dek Hükmet

İktidarı elinde tutmak ele geçirmekten daha zordur. Kuzey Kore’de Kim Hanedanlığı, saltanatını sonsuza kadar sürdürmenin sırrını keşfederek kendilerini tanrı ilan etti.

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

  1. süleyman dedi ki:

    ABD emperyalizmine hizmet amacıyla çekilen bir belgesel. tamamı yalan tek taraflı ve propaganda içeriklidir. Netfliks’in bu amaçla kullanılmasını protesto edelim. Zorba Nasıl Olunur’a harcadığım zamana yazıktır. Boşuna zamanınızı harcamayın. yalan propagandadan başka bir şey yok.