Zürafa (Girafada) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Zürafa (Girafada) Film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, TRT 2 filmleri, ekşi yorumları, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

23.07.2021
Zürafa (Girafada) Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Zürafa (Girafada) Film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, TRT 2 filmleri, ekşi yorumları, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Zürafa (Girafada) filmi hakkında

2013’te vizyona giren Filistin, İtalya, Almanya ve Fransa ortak yapımı filmdir. Filistin Nablus’ta çekimi yapılan film, 1 saat 25 dakikadan oluşuyor. Filmin yönetmenliğini Rani Masalha üstlenirken, senaryosunu Massalha ile birlikte Xavier Nemo tarafından kaleme alındı. Filmin oyuncu kadrosunda Mohammad Bakri, Saleh Bakri, Ahmad Bayatra, Laure de Clermont – Tonnerre, Roschdy Zem gibi isimler yer alıyor. Filmin orijinal adı Girafada’dır. IMDb‘de 200’e yakın kişi tarafından oylanan film 6,3’lük puana sahip oldu.

Zürafa (Girafada) filmi konusu

Filmin konusu, Filistin’de bir hayvanat bahçesine gece yapılan hava saldırısında erkek bir zürafa öldü. Dişi zürafa yemek yemeyi bırakır. Bir çocuk ve hayvanat bahçesinin veterineri olan babası bir çözüm arar. İnsanın içine işleyen bir dramayı ince bir alay ile anlatıyor. Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen filmin başrollerinde, usta performansıyla bir yıldız gibi parlayan Saleh Bakri (The Bands Visit, The Time that Remains) ve dikkat çekici oyunculuklarıyla Mohamad Bakri (Lailas Birthday) ve Roschdy Zem (Days of Glory) yer alıyor. Yacine (Saleh Bakri), Filistin Batı Şeria bölgesinde ayakta kalan tek hayvanat bahçesinde veterinerlik yapmakta ve 10 yaşındaki oğlu Ziad (Ahmad Bayatra) ile yalnız yaşamaktadır. Ziadın hayvanat bahçesindeki iki zürafa ile özel bir bağı vardır ve onlarla iletişim kurabilen tek kişidir.

Bölgeye yapılan bir hava saldırısı sonrasında erkek zürafa ölür. Veteriner yeni bir eş bulamazsa, dişi zürafa Rita da yaşamını sürdüremeyecektir. Erkek zürafa bulunabilecek tek hayvanat bahçesi ise Tel Aviv’dedir.

Zürafa (Girafada) filmi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Mohammad Bakri, Saleh Bakri, Ahmad Bayatra, Laure de Clermont – Tonnerre, Roschdy Zem gibi isimler yer alıyor.

Saleh Bakri – Yacine
Laure de Clermont – Tonnerre-Laura
Ahmad Bayatra – Ziad (as Ahmed Bayatra)
Mohammad Bakri – Hassan
Lutuf Nouasser – Marwan
Roschdy Zem – Yohav Alon
Doraid Liddawi – Officer
Ramzi Maqdisi – Fighter

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.