12 Strong (12 Savaşçı) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

12 Strong (12 Savaşçı) Film, konusu, oyuncuları, karakterleri, yorumları, incelemesi, cast, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

16.09.2020
137
12 Strong (12 Savaşçı) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

12 Strong (12 Savaşçı) Film, konusu, oyuncuları, karakterleri, yorumları, incelemesi, cast, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

Film, 19 Ocak 2018’de vizyona giren Amerika yapımı aksiyon filmidir. Toplam 129 dakika süresi olan yağım, 35 milyon dolar bütçe ile çekildi ve 71,1 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Yönetmenliğini Nicolai Fuglsig’ın üstlendiği filmin, senaryosunu Ted Tally ve Peter Craig kaleme alıyor. Doug Stanton’ın Horse Soldiers adlı kitabından uyarlanan film, Amerika’nın Nwe Mexico eyaletinde çekildi. Filmin kadrosunda Chris Hemsworth, Michael Shannon, Michael Peña, Navid Negahban, Trevante Rhodes, Geoff Stults, Thad Luckinbill, William Fichtner ve Rob Riggle gibi isimler yer alıyor. Film IMDb’de 64 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 6,6’lık puana sahip oldu.

12 Strong (12 Savaşçı) konusu

Film konusu, 11 Eylül saldırısı sonrası geçen filmde, takım liderliğini Mitch Nelson’ın yaptığı bir ABD özel kuvvetler ekibi, çok tehlikeli bir görev için Afganistan’a ilk ayak basan Amerikan askerleri olacaktır. Kayalıklarla dolu dağlar içinde, Afganistan Birleşik İslami Kurtuluş Cephesi Generali Dostum’u, onlarla birlik olarak Taliban ve onların müttefikleri El Kaide ile savaşmaya ikna etmek zorundadırlar. Karşılıklı güvensizlik ve kültür farkına ek olarak, Amerikalı askerler, Afgan atlı askerlerinin ilkel taktiklerine uyum sağlamak zorundadırlar. Bu zor kurulan bağa rağmen, yeni ortaklar çok güç durumlarla karşılaşırlar. Sayıca ve silah olarak azken, kendilerini öldürmeye çalışan acımasız bir düşmanla karşı karşıya kalırlar.

12 Strong (12 Savaşçı) oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin kadrosunda, Chris Hemsworth, Michael Shannon, Michael Peña, Navid Negahban, Trevante Rhodes, Geoff Stults, Thad Luckinbill, William Fichtner ve Rob Riggle gibi isimler yer alıyor.

Chris Hemsworth – Captain Mitch Nelson
Michael Shannon – Hal Spencer
Michael Peña – Sam Diller
Navid Negahban – General Dostum
Trevante Rhodes – Ben Milo
Geoff Stults – Sean Coffers
Thad Luckinbill – Vern Michaels
Austin Hébert – Pat Essex
Austin Stowell – Fred Falls
Ben O’Toole – Scott Black
Kenneth Miller – Kevin Jackson
Kenny Sheard – Bill Bennett
Jack Kesy – Charles Jones
Rob Riggle – Lt. Colonel Bowers
William Fichtner – Colonel Mulholland

Film yorumları

sonuç olarak yetkin geniş açı sekanslar da barındıran, tüm dünyayı etkilemiş ve etkilemeye devam eden; en çok da milliyet gözetmeksizin sivil halklara acı çektiren terörizm konusunda yakın geçmişten gerçek bir hikaye 12 strong. sonu gelmeyen global ve kanlı bir dert; çok daha iyi işlenebilirdi, bu da son not.

Ekşi Sözlük – Karınca beli

black hawk down filminin yapımcısı jerry bruckheimer tarafından yapılan filmdir. yapımcı güzel ama yönetmen tecrübesiz, umarım black hawk down kadar kaliteli bir film olur 🙂 not: aşırı black hawk down hayranı ekşici.

Ekşi Sözlük – dream of napoleon

Film fragmanı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR