Rastgele Yazı

#Alive (#Saraitda) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları (Netflix)

#Alive (#Saraitda) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları (Netflix)

Alive Film, (#Saraitda) konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

Güney Kore yapımı Netflix orjinal içeriği olan 8 Eylül 2020’de yayınlanan filmdir. Orjinal adı #Saraitda olan filmin yönetmenliğini Il Cho üstlenirken, senaryosunu Il Cho ve Matt Naylor kaleme aldı. Film ilk olarak 24 Haziran 2020’de Güney Kore’de yayınlandı. Netflix ile birlikte film, 8 Eylül itibari ile Türkiye’de de izlenebiliyor. Netflix Top 10’a girmeyi başaran filmin kadrosunda Ah-In Yoo, Shin-Hye Park, Hyun-Wook Lee ve Hye-Won Oh gibi isimler yer alıyor. Film IMDB‘de 3 bin 500’ü aşkın kişi tarafından oylandı 6,3’lük puana sahip oldu. Yapım Matt Naylor’ın Alone adlı eserinden uyarlandı.

#Alive konusu

Dizinin konusu, Joon-woo, ebeveynleri ve kız kardeşiyle birlikte yaşıyor ve günlerini video oyunlarını canlı yayınla geçirmektedir. Bir gün ailesi dışarıdayken Joon-woo’nun çevrimiçi parti üyeleri onu televizyonu açmaya çağırır. Haber, gizemli, hızla yayılan bir hastalığın, enfekte olanların birbirini yemesine neden olduğunu ve hükümetin kontrolü kaybettiğini söylemektedir. Joon-Woo, koşan ve birbirlerini yiyen kalabalıkları görmek için balkonundan dışarı bakar. Joon-Woo, dairesinin önünü kontrol etmeye gider, ancak kapıyı açar açmaz bir komşu içeri girer. Joon-Woo onu ayrılmaya çağırırken komşu enfeksiyona yenik düşer. Joon-Woo, daha büyük bir enfekte adam geçip enfekte komşusuna acımasızca saldırmadan önce onu dışarı itip kapıyı kilitlemeyi zorlukla başarır. Joon-Woo, ebeveynlerinden ona güvende olduklarını, ancak hayatta kalması gerektiğini söyleyen mesajlar alır.

#Alive oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin kadrosunda, Ah-In Yoo, Shin-Hye Park, Hyun-Wook Lee ve Hye-Won Oh gibi isimler yer alıyor.

Ah-In Yoo – Oh Joon-woo
Shin-Hye Park – Kim Yoo-bin
Hyun-Wook Lee – Sang-cheol
Bae-soo Jeon – Mask man
Hye-Won Oh -Police officer
Woon Jong Jeon – Infected fireman
Bo-Bi Joo – Joon-woo’s sister
Hak-seon Kim – Joon-woo’s father
Chae Kyung Lee – Mask man’s wife
Kyu-Ho Lee – Infected person

#Alive filmYorumları

bir hayatta kalma filmi. artık zombi filmleri eski heyecanını yaşatamasa da bu yapım idare eder bir şekilde bir buçuk saat yaşattı. izlenebilir ama bayılınmaz.

Ekşi Sözlük – Daha sakin olamazdım

zombi sevenleri tatmin edecek. dramın yanı sıra oldukça heyecanlı sahneleri var. teknolojiyi hayatta kalmak için fırsata dönüştüren bir film. kesinlikle iyi.

Ekşi Sözlük – Tumbler

berbat bir film, vakit kaybı ve sinir edici.

Ekşi Sözlük – aglama gozlerim

Film fragmanı

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*